XXVI Niedziela Zwykła
25.09.2022 r.

W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prosimy w dzisiejszej Eucharystii, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwie zanurzone w optyce Ewangelii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej parafii - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z  ŻYCIA  PARAFII

1. Dziś światowy dzień migranta i uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

2. Rodziców i Uczniów - klas 6 i 7 (rozpoczynają pierwszy etap przygotowania do Sakramentu Bierzmowania) i klas 8 – którzy, po zakończeniu etapu wstępnego formacji, w nowym roku szkolnym chcą przystąpić́ do Sakramentu Bierzmowania, prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w zakrystii lub na stronie internetowej parafii oraz dostarczenie jej na pierwsze spotkanie. PIERWSZE SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA KLAS 6, 7 i 8 WRAZ Z RODZICAMI odbędzie się w poniedziałek - o godz. 18.00 - zgromadzimy się na Mszy św., a następnie na spotkaniu organizacyjnym. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.
    W poniedziałek swoje imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup senior Damian Zimoń - pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.

4. Narzeczonych zapraszamy na nauki przedślubne, które odbędą się w naszej parafii w najbliższy czwartek (29.09.), piątek i sobotę (30.09. i 1.10.). Rozpoczęcie w czwartek Mszą św. o godz. 17.00, po niej nauka w Domu katechetycznym. Ze względów organizacyjnych prosimy chęć udziału w naukach zgłaszać do wtorku 27 września w kancelarii.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu wrześniu.

6. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik - zapraszamy wszystkich na Nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w swojej prostocie ta forma modlitwy umożliwia przeżywanie największych tajemnic chrześcijaństwa. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach różańcowych i przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki. Zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe: w niedzielę - Różaniec o godz. 16.15; w tygodniu codziennie - o godz. 17.15, a w czwartek o godz.17.45. W każdą środę modlitwę różańcową prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.

7. W pierwszą Sobotę o 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi - od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla Jubilatów z miesiąca października, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. W sobotę również odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku. W sobotę od 17.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej, a o 17.15 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza świętą.

8. Od przyszłej niedzieli zmiana porządku Mszy św.: od października - do marca w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. (Msze święte odprawiane są o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00) O godz. 7.40 w I niedzielę śpiewamy Godzinki ku czci Niep. Poczęcia NMP, w pozostałe niedziele odmawiamy różaniec.

9. W godzinach urzędowania kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na I półrocze 2023 roku. Prosimy o potwierdzenie I rocznic śmierci. Mszy św. nie zamawiamy telefonicznie. Stypendium mszalne regulujemy na 2 tygodnie przed odprawieniem Mszy św.

10. Wszystkie dzieci naszej parafii, co niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy na spotkanie z owieczką Magdą; przez wspólny śpiew, krótką katechezę i konkursy chcemy rozważać Boże Słowo usłyszane podczas Eucharystii – w każdą niedzielę dzieci otrzymają obrazek.

11. Ministrantów i wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 do Domu katechetycznego. Dzieci Maryi i dzieci, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do Domu katechetycznego.
    Oazę Młodzieżową oraz młodych chętnych do dołączenia do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Małgorzatę Sala z ul. Sołtysiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

13. Grupa Wieczernik organizuje wyjazd dla osób modlących się za kapłanów i wszystkich chętnych do Parafii M.B. Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych. Wyjazd dnia 6 października – czwartek – o godz. 16.15 z parkingu. Koszt 35,- zł. W programie: Nabożeństwo różańcowe, Msza św. i spotkanie przy stole. Zapisy w zakrystii do 30 września – piątek.

14. Polecamy nowe numery: Gościa Niedzielnego, w nim artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemu – w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia Sakramentu bierzmowania, Małego Gościa i Trinitasu. Są również inne pozycje prasy katolickiej.

15. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na WŚSD.