Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
20 marca 2022 r.

Pokuta i nawrócenie – to jedna z najczęściej wypowiadanych słów w Wielkim Poście. Odnoszą się do samej istoty chrześcijańskiego życia – wiary, która otwiera na przemieniającą moc Bożej miłości. Niech rozpoczynająca się Eucharystia ukierunkuje nas całkowicie na Boga, abyśmy wyrzucali zło i mogli wydać obfite owoce nawrócenia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym.  

 2. W środę o godz. 7.00. nowenna do MBNP.

 3. W czwartek – nauki przedślubne, zapisy do środy w godzinach urzędowania kancelarii, można telefonicznie. Rozpoczęcie w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00, potem nauki w Domu katechetycznym, druga nauka - w piątek, godz. 18.00, a trzecia - w sobotę, godz. 10.00. Zapraszamy.

 4. W piątek (25.03.) obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zapraszamy chętnych do podjęcia Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Uroczyste przyrzeczenia odbędą się podczas Mszy św. (prosimy o przyniesienie ze sobą świecy z okapnikiem). Przy stoliku z prasą można odebrać deklaracje.

 5. W piątek o godz. 17.15 odprawiamy Drogę Krzyżową, polecając Bogu dusze naszych zmarłych (od godz. 17.00 czytanie wypominek). Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać do skarbonki umieszczonej przy stoliku z prasą lub w zakrystii. Wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

 6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. w intencji członków Diakonii Modlitwy, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie formacyjne w Domu katechetycznym. Zapraszamy serdecznie członków Diakonii oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej Wspólnoty.

 7. W przyszła niedzielę o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

 8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.+ Jana Karczmarczyk z Brynowa. Zmarł śp. Benon Krzemień, zam. ul. Wantuły 27 - termin pogrzebu będzie ustalony. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 9. W godzinach urzędowania kancelaria parafialna przyjmuje intencje  mszalne na II półrocze 2022 r. – od lipca do grudnia. Prosimy pamiętać o rezerwowaniu I rocznic śmierci. Stypendium mszalne regulujemy najpóźniej na 2 tygodnie przed terminem Mszy św.

 10. XXVII Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej pod hasłem „Przez Maryję do Jezusa” odbędzie się w naszej parafii w sobotę 30 kwietnia 2022 roku, od godz. 10.00. Zapisy przez stronę internetową parafii. Osoby chcące wesprzeć Festiwal mogą uczynić to w kancelarii lub u księży.

 11. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” rozmowa o niezawinionym cierpieniu, o tym dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. Jest nowy numer „GOŚĆ EXTRA” w całości poświęcony św. Ojcu Pio - w cenie 10 zł. Polecamy i inne pozycje prasy religijnej. Również przy stoliku z prasą możemy nabyć „Paschaliki Wielkanocne - Caritas” w cenie 8,- zł. - jako dzieło pomocy biednym dzieciom.

 12. Dziękujemy Wam za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na naszą parafię - na bieżące funkcjonowanie, opłacenie rachunku za energię elektryczną, wodę. Wszystkim składamy Bóg zapłać za pomoc.

 13. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki Caritas Archidiecezji Katowickiej informujące o przekazaniu 1% podatku i wsparciu ludzi ze swojego regionu. Przy okazji można poczęstować się cukierkiem.

 14. Księża Łukasz i Mateusz Grochla, pochodzący z naszej parafii, a posługujący w Ukrainie w parafii - dziękują za pomoc, przyniesione dary - część darów odebrali w ubiegłym tygodniu. Kolejną partię darów odbiorą w tym tygodniu. Potrzebna jest: długoterminowa żywność, środki higieny osobistej, chemia gospodarcza, środki medyczne. Mogą być używane śpiwory i karimaty. Dary możemy składać przy ołtarzu bocznym, będą rozdysponowane  przez parafie w Krzemieńcu i Skole i dla przebywających tam uchodźców.

 15. Nadal trwa akcja Caritas – Paczka dla Ukrainy. Składa się ona z 34 produktów wg. konkretnej listy. Wymiary paczki i waga też zostały podane. Wszelkie szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i w gablotkach. Można również przynosić tylko niektóre produkty znajdujące się na podanej liście – w miarę swoich możliwości. Paczki i artykuły składamy przy bocznym ołtarzu.

 16. Pamiętajmy o maseczkach i dezynfekcji rąk. Główny Celebrans rozdziela Komunię Świętą do ust, pozostali kapłani i szafarze na rękę.