IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
27 marca 2022 r.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu to niedziela Laetare (niedziela radości). Bóg udziela nam swoich darów i zaprasza nas do radości. Mamy jednak świadomość, że bez nawrócenia nie sposób otworzyć się na to doświadczenie. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o łaskę życia w prawdzie o własnej grzeszności i mocy Bożego miłosierdzia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię – na bieżące funkcjonowanie, opłacenie rachunku za energię elektryczną, wodę. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym.  Zapowiedziany koncert pieśni pasyjnych odbędzie się w przyszłą niedzielę, za pomyłkę przepraszamy.

2. W środę o godz. 7.00. nowenna do MBNP. O godz.18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu marcu. Również w środę (30.03.) katecheza dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII - o godz. 18.45 - w kościele.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej, o godz. 17.45 spotkanie Kręgu biblijnego.

4. Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
    - w pierwszy Piątek - o 7.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. nabożeństwo. Msza św. o godz. 18.00 - sprawowana będzie w intencji dzieci po wczesnej i pierwszej Komunii św., które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca. Na tę Mszę św. zapraszamy również młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00. Kolekta pierwszopiątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym. W piątek o godz. 17.30 - czytanie wypominek i Koronka do Bożego miłosierdzia. Drogę Krzyżową odprawimy po Mszy św. wieczornej ok. 18.40 w plenerze – rozpoczęcie w kościele – prosimy zabrać ze sobą świece. Temat rozważań: „Jezus jest zawsze blisko Ciebie”. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać do skarbonki umieszczonej przy stoliku z prasą lub w zakrystii. Wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust  zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
    - w pierwszą Sobotę - o 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi - od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo Boże dla Jubilatów z miesiąca kwietnia, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. Chorych odwiedzimy przed Niedzielą Palmową, czyli 9 kwietnia. Od godz. 17.00 - 18.00 w sobotę jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą św.

5. Od przyszłej niedzieli będzie już odprawiana Msza św. o godz. 6.30.W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 współorganizowany przez Miejski Dom Kultury "Południe" w Kostuchnie i naszą Parafię KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH w wykonaniu chórów: Modus Vivendi Cameralis z Piotrowic, Modus Vivendi z Piotrowic, Słowiczek z Kostuchny, A’Vista z Murcek. Serdecznie zapraszamy.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Michała Janik z ul. Klakusa i + Benona Krzemień z ul. Wantuły. W poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb śp. + Jana Nowak ze Szczedrzyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

7. W godzinach urzędowania kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na II półrocze 2022 r. – od lipca do grudnia. Prosimy pamiętać o rezerwowaniu I rocznic śmierci. Stypendium mszalne regulujemy najpóźniej na 2 tygodnie przed terminem Mszy św.

8. XXVII Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej pod hasłem „Przez Maryję do Jezusa” odbędzie się w naszej parafii w sobotę 30 kwietnia 2022 roku, o godz. 10.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz na facebooku. Osoby chcące wesprzeć Festiwal mogą uczynić to w kancelarii lub u księży.

9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecam szczególnie artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz artykuł o naszych misjonarzach – Ks. Łukaszu i Ks. Mateuszu. Jest nowy numer „GOŚĆ EXTRA” w całości poświęcony św. Ojcu Pio - w cenie 10 zł. oraz nasz TRINITAS. Polecamy i inne pozycje prasy religijnej. Również przy stoliku z prasą możemy nabyć „Paschaliki Wielkanocne - Caritas” w cenie 8,- zł. - jako dzieło pomocy biednym dzieciom.

10. Dziękujemy Wam za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na naszą parafię. Wszystkim składamy Bóg zapłać za pomoc.

11. Księża Łukasz i Mateusz Grochla, pochodzący z naszej parafii, a posługujący w Ukrainie w parafiach - dziękują za pomoc, przyniesione dary - część darów odebrali w ubiegłym tygodniu. Kolejną partię darów (ostatni raz przed Wielkanocą) odbiorą w tym tygodniu. Potrzebna jest nadal: długoterminowa żywność, środki higieny osobistej, chemia gospodarcza, środki medyczne. Mogą być używane śpiwory i karimaty. Dary możemy składać przy ołtarzu bocznym, będą rozdysponowane przez parafie w Krzemieńcu i Skole  dla przebywających tam uchodźców.

12. Nadal trwa akcja Caritas – Paczka dla Ukrainy. Składa się ona z 34 produktów wg. konkretnej listy. Wymiary paczki i waga też zostały podane. Wszelkie szczegóły znajdziemy na stronie parafialnej i w gablotkach. Można również przynosić tylko niektóre produkty znajdujące się na podanej liście – w miarę swoich możliwości. Paczki i artykuły składamy przy bocznym ołtarzu.

13. Główny Celebrans rozdziela Komunię Świętą do ust, pozostali kapłani i szafarze na rękę.

14. Młodzież Oazowa rozprowadza palmy dziś i w przyszłą niedzielę w głównym wejściu kościoła - to cegiełka na dofinansowanie Ruchu Światło-Życie.