Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
19 czerwca 2022 r.

Stoimy przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, który w dzisiejszej Ewangelii zadaje uczniom bardzo ważne pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź, której udziela Piotr: „Za Mesjasza Bożego” jest wyznaniem jego wiary. Dziś to samo pytanie Chrystus kieruje do każdego z nas. Co mu odpowiesz? Prosimy w czasie tej Eucharystii o łaskę niezachwianej wiary w Jezusa Chrystusa, który jest  Mesjaszem Bożym, naszym Panem i Zbawicielem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli po 15. dniu miesiąca przeznaczona jest – na inwestycje naszej parafii (wymiany piecy gazowych do ogrzewania kościoła i domu katechetycznego) – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII
1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne i procesję.

2. W Oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszach św. wieczornych procesja wokół kościoła - zapraszamy: dzieci sypiące kwiaty, dzieci dzwoniące dzwoneczkami, dzieci Komunijne, panów do niesienia baldachimu oraz wszystkich parafian.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej w Domu katechetycznym.
W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela została w tym roku przeniesiona na czwartek (23.06). O godz. 17.00 Msza św. w int. ojców, ze wspomn. zmarłych – po Mszy św. ostatnia procesja z oktawy Bożego Ciała.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszach św. - nabożeństwo z przebłaganiem i dziękczynieniem oraz Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek o godz. 8.00 dodatkowa Msza św. dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w intencji uczniów i nauczycieli naszych szkół – do wspólnej modlitwy zapraszamy również pracowników administracji i rodziców (po tej Eucharystii młodzież, klas 7 - na zakończenie I etapu przygotowania do Bierzmowania - złoży karty z rocznej formacji). Z racji Uroczystości NSPJ w piątek nie obowiązuje post.  

6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W ciągu tygodnia spowiedź św. – pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Od przyszłej niedzieli Msze św. w porządku wakacyjnym – nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
O godz. 11.00 - Msza św. w int. rocznych dzieci.

8. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia procesji Bożego Ciała, dziękujemy za udział w procesji i świadectwo wiary.

9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” – o adoracji Najświętszego Sakramentu, ciekawy wywiad o zagrożeniach na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu. Jest również nowy „GOŚĆ EXTRA” w cenie 12 zł, poświęcony tajemnicy Eucharystii. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.

10. Kolekta w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na Stolicę Apostolską - Świętopietrze. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.