Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 czerwca 2022 r.

Pójście za Jezusem to decyzja o zostawieniu tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć i kochać prawdziwie. W dzisiejszej Ewangelii zobaczymy Chrystusa, który koryguje postawę tych, którzy pragną trwać z Nim w drodze. Rozpoczynając tę Eucharystię prośmy o dar bezwarunkowego przylgnięcia do Jezusa i wierności nawet wówczas, gdy jej cena okazuje się wysoka.

Kolekta dzisiejszej niedzieli to Świętopietrze - przeznaczone na Stolicę Apostolską. – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze św. o godz. 7.30, 9.00  i 18.00.
  W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w int. zmarłych w miesiącu czerwcu.
 3. Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
  - w Pierwszy Piątek - o 7.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, ze wspomn. + ks. Prob. Jerzego Goppka w 12 r. śmierci, po Mszy św. nabożeństwo. Msza św. o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji dzieci po wczesnej i pierwszej Komunii św., które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00. Kolekta pierwszopiątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym.
  - w Pierwszą Sobotę - o 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi - od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla Jubilatów z miesiąca lipca, a po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. Również w sobotę od godz. 7.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian – chorych prosimy zgłaszać do czwartku w zakrystii lub w kancelarii. Od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 4. W niedzielę obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. – nie ma Mszy św. o godz. 12.30.
 5. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” – o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny, dlaczego nie należy odbierać Zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej. Jest również nowy „GOŚĆ EXTRA” w cenie 12 zł, poświęcony tajemnicy Eucharystii. Jest nowy numer „Trinitasu”.
 6. 6. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na WŚSD. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. W ubiegłą niedzielę, 19 czerwca odbyły się w naszej parafii wybory członków do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, dziękujemy za odpowiedzialną postawę i chrześcijańską troskę o naszą Wspólnotę Parafialną. W czwartek 23 czerwca trzyosobowa komisja dokonała sprawdzenia i podliczenia głosów oraz sporządziła stosowny protokół. Lista osób zasiadających w PRD umieszczona jest w gablotce. Nowa Rada Duszpasterska liczy w naszej parafii 18 osób. Wybranym Radnym życzymy Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu swojej funkcji. Oficjalne zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej i rozpoczęcie kadencji na lata 2022-2027 odbędzie się we wrześniu br.
 8. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.