Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
3 lipca 2022 r.

Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje Chrystusa, który obdarza swoich uczniów zaufaniem, powierzając im misję głoszenie królestwa Bożego. Posłani do nieprzychylnego środowiska mają zrezygnować z tego wszystkiego, co przeszkadza prawdziwie żyć i dołożyć wszelkich starań, by świadczyć o prawdzie Ewangelii. Prośmy w tej Eucharystii o przyjęcia Bożego słowa, aby nasze życie przyczyniło się do umacniania pokoju i sprawiedliwości wokół nas.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę – wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Jest to święto patronalne Apostolstwa Chorych, pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych. W tym dniu odbywa się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę, gdzie będzie Msza św. o godz. 11.00.
  W naszym kościele o godz. 7.00 - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o 7.30 - Msza św. w int. zmarłych członków Żywego Różańca.
 3. W pierwszy Czwartek o godz. 7.30 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań; w tym dniu Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
 4. W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. W ciągu tygodnia spowiedź św. - pół godziny przed każdą Mszą św.
 5. W niedzielę obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. – nie ma Mszy św. o godz. 12.30.
 6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” – poruszono temat bliski wielu nam: wątpliwości w wierze – co robić kiedy się pojawią?. Jest również „GOŚĆ EXTRA” w cenie 12 zł, poświęcony tajemnicy Eucharystii. Jest nowy numer miesięcznika „Różaniec” i „Trinitas” na miesiąc lipiec.
 7. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na naszą parafię. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. Dzieciom, młodzieży i wszystkim rozpoczynającym urlopy życzymy Bożych, radosnych, bezpiecznych wakacji.
 9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Henryka Solskiego z ul. Żeleńskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...