Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
10 lipca 2022 r.

„Kto jest moim bliźnim” – pytanie postawione Jezusowi przez uczonego w Prawie nic nie straciło ze swojej aktualności. Spotkanie człowieka będącego w potrzebie, to sprawdzian dla naszej wiary i wyzwanie, by siebie uczynić bliźnim. Rozpoczynając Eucharystię prosimy o przemianę naszych serc, by były otwarte i hojne wobec wszystkich, których spotykamy.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej parafii – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2.  We wtorek – 12. dnia miesiąca - po Mszy św. rannej Nabożeństwo do błog. O. Stanisława Kubisty.

3. W środę – 13. dzień miesiąca, o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wieczorem w naszej parafii Dzień Fatimski: o godz. 18.00 Msza św. w int. dobrodziejów, budowniczych i fundatorów naszego kościoła, ze wsp. zmarłych, po niej różaniec fatimski, następnie procesja światła i zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4. W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca - o godz. 7.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 - Koronka w kościele, a Mszą św. wieczorną w int. uczestników wieczoru o godz. 18.00 rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia.

5. W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej, a w ciągu tygodnia spowiedź św. - pół godziny przed każdą Mszą św.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. z liturgią chrztu św. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym.

7. W przyszły poniedziałek (18.07.) obchodzić będziemy 66 rocznicę katastrofy górniczej na kopalni „Boże Dary”. Msza św. w intencji tragicznie zmarłych górników o godz. 7.30, po niej zapalenie zniczy na cmentarzu i dalsze obchody w byłej kopalni „Boże Dary” – bliższe informacje na plakatach. Zapaszmy do modlitwy i udziału w obchodach.

8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest kolejna płyta z Biblią Audio. Jest również „GOŚĆ EXTRA” w cenie 12 zł, poświęcony tajemnicy Eucharystii. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.

9.  Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę po 15. dniu miesiąca przeznaczona będzie na inwestycje naszej parafii (koniecznej wymiany piecy gazowych do ogrzewania Kościoła i Domu katechetycznego). Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Dzieciom, młodzieży i wszystkim rozpoczynającym urlopy życzymy Bożych, radosnych, bezpiecznych wakacji.

11. We wtorek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb śp. + Janusza Kozaczki z Ligoty, a w środę o godz. 8.45 – pogrzeb śp. + Bożeny Hetmańskiej z Tychów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...