Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
24 lipca 2022 r.

Dzisiejsza Liturgia słowa zaprasza nas do wejścia do głębi modlitwy. Jej cel, to zjednoczenie z Bogiem i otwarcie serca na duchowe dary, dzięki którym możliwe jest kroczenie drogą świętości. Prośmy u progu tej Eucharystii, aby Duch Święty kształtował naszą modlitwę i budził w nas radość, której pełni doświadczymy w przyszłym świecie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Kryptę naszej Katedry – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII


1. Dzisiaj rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski Tydzień́ św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom, wszystkim użytkownikom dróg oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Przy stoliku z prasą wyłożone są pamiątkowe breloczki ze św. Krzysztofem, a przez dar materialny zachęcamy, by włączyć się w akcję „1 grosz za kilometr bezpiecznej jazdy” wspierającą zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.  
Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach oraz o Ojcu św. Franciszku, który pielgrzymuje do Kanady.

2. We wtorek wspomnienie Św. Joachima i Anny – rodziców NMP. O godz. 7.30 Msza św. ku czci św. Anny w int. imienniczek i za babcie oraz za Joachimów i dziadków. W środę o godz. 7.30 Msza św. za zmarłe Anny, Joachimów, babcie i dziadków.

3. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek Msza św. wieczorna o godz. 17.00 w intencji zmarłych w miesiącu lipcu.

5. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi świętej, a w ciągu tygodnia spowiedź św. - pół godziny przed każdą Mszą św.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w int. rocznych dzieci.
 
7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.  W najnowszym „Gościu Niedzielnym” ciekawa rozmowa o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży – i jak mimo trudności – to robić. Jest już nowy sierpniowy numer „Trinitasu”. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.

8.  Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Krystynę Rataj z ul. Kściuczyka.
We wtorek o godz. 9.00 z Kaplicy odbędzie się pogrzeb + Jerzego Okoń, zam. ul. Kściuczyka 3c/13. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...