Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
31 lipca 2022 r.

Zgromadzeni na Eucharystii chcemy słuchać słowa Boga i karmić się Jego Ciałem. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że nie ma ważniejszej sprawy niż zawierzenie życia Bogu i podporządkowanie się Jego zbawczym planom. Dzięki temu możemy spojrzeć na życie w prawdziwej wolności i cieszyć się radością posiadania największych darów.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej parafii – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
       
2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Przy ołtarzu świętej Barbary wyłożona jest parafialna Księga Trzeźwości, gdzie można wpisywać zobowiązania abstynenckie.

3. We wtorek - 2 sierpnia - przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

4. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
- w Pierwszy Czwartek - o 7.30 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
- w Pierwszy Piątek - o 7.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. - nabożeństwo. Kolekta pierwszo-piątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym.
- w Pierwszą Sobotę - o 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi - od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla Jubilatów z miesiąca sierpnia, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy.
Również w sobotę od godz. 7.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian – chorych prosimy zgłaszać do czwartku w zakrystii lub w kancelarii. Od godz. 17.00 - 18.00 w sobotę  jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą.

6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań. Jest sierpniowy numer „Trinitasu”. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.

7.  Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8.  Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śląskich - 21 sierpnia. Zbiórka o godz. 1.00 przed naszym kościołem. Na trasie na stacjach benzynowych przewidziane są trzy postoje, na których czekać będzie autokar (ul. Bocheńskiego 119, ul. Katowicka 144 a, ul. Bytomska 50).
Jeżeli na trasie wystąpią trudności, można część trasy pokonać autokarem. Planowane wejście na wzgórze Piekarskie około 9.00 - 9.30. Powrót autokarem po Nieszporach. Koszt 50 zł.
Zapisy od 1. do 7. sierpnia przyjmuje Joanna – tel. 694 638 935.
Również będzie zorganizowana pielgrzymka autokarowa - zapisy od przyszłej niedzieli.

9.  Zapraszamy do zwiedzania SALI TRADYCJI mieszczącej się w dawnej kopalni „Boże Dary” – bliższe informacje na plakatach.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Jerzego Okoń z ul. Kściuczyka i + Halinę Czornik z Giszowca. W poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Andrzeja Marszałek z ul. Radockiego, a we wtorek o godz. 8.45 - pogrzeb + Bartosza Bystrzyckiego z ul. Ogrodzińskiego 3B. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...