Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
7 sierpnia 2022 r.

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli kieruje naszą uwagę na temat wewnętrznej wolności i czujności na przyjście Pana. Jego słowo jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne wskazać te obszary naszej codzienności, w których panuje nieporządek i chaos. Prosimy podczas tej Eucharystii o odwagę i siłę do kształtowania naszego życia zgodnie z Ewangelią.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Trwa sierpień́ - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Przy ołtarzu świętej Barbary wyłożona jest parafialna Księga Trzeźwości, gdzie można wpisywać zobowiązania abstynenckie.

3. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek 12. dzień miesiąca – po Mszy św. o godz.7.30 - Nabożeństwo do błog. o. Stanisława Kubisty. Zapraszamy w piątek na Nocną Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 18.30 – 7.30. Są jeszcze wolne godziny. Zachęcamy do czuwania. Można się zapisać u p. Joanny – numer telefonu na tablicy ogłoszeń.  

5. W sobotę 13. dzień miesiąca - wszystkich serdecznie zapraszamy na WIECZÓR FATIMSKI - rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00 ku czci M.B. Fatimskiej w int. wszystkich żyjących i zmarłych fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, po niej różaniec fatimski, procesja światła i zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
Od godz. 17.00 - 18.00 w sobotę jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. z liturgią chrztu św. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym.

7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy między innymi odpowiedź na coraz częstszy zarzut, że do niedawna Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.

8.  Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę 15. dnia miesiąca przeznaczona będzie na inwestycje naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9.  Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śląskich - 21 sierpnia. Zbiórka o godz. 1.00 przed naszym kościołem. Na trasie na stacjach benzynowych przewidziane są trzy postoje, na których czekać będzie autokar. Jeżeli na trasie wystąpią trudności, można część trasy pokonać autokarem. Planowane wejście na wzgórze Piekarskie około 9.00 - 9.30. Powrót autokarem po Nieszporach. Koszt 50,- zł. Zapisy od 1. do 7. sierpnia przyjmuje p. Joanna – tel. 694 638 935.
Również z naszej parafii jest zorganizowany wyjazd autokarem na Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śląskich - zapisy w zakrystii do 15 sierpnia, koszt 35,- zł, wyjazd z parkingu przy kościele w niedzielę 21 sierpnia o godz. 7.00. Pielgrzymi, którzy jadą do Bieszczad proszeni są o wpłatę 400,- zł. w zakrystii lub u organizatora pielgrzymki.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Andrzeja Marszałek z ul. Radockiego, + Bartoszka Bystrzyckiego z ul. Ogrodzińskiego, + Alojzego Kral z ul. Żeleńskiego i + Daniela Jaromin z ul. Żeleńskiego. We wtorek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Bronisławy  Sekułowskiej, zam. ul. Kściuczyka 3 c. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...