XX NIEDZIELA ZWYKŁA
14 sierpnia 2022 r.

Udział w niedzielnej Eucharystii, na której się spotykamy, daje nam możliwość pogłębienia naszej przyjaźni z Bogiem poprzez słuchanie Słowa Bożego, wspólne wyznawanie wiary, karmienie się Ciałem Chrystusa i oddawanie Mu czci. Prośmy Go dzisiaj, aby nam błogosławił, abyśmy mogli Go uwielbiać i prowadzić do Niego tych, których mamy wokół siebie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Trwa sierpień́ - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Przy ołtarzu świętej Barbary wyłożona jest parafialna Księga Trzeźwości, gdzie można wpisywać zobowiązania abstynenckie.

3. W poniedziałek - 15 sierpnia - obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła i kwiaty.  O godz. 16.30 Adoracja Najśw. Sakramentu.

4. W środę obchodzimy uroczystość św. Jacka – głównego patrona naszej archidiecezji, o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 7.30 Msza św. w int. Ks. Proboszcza Leopolda Wolffa w 46 r. śmierci.

5. W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca - o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia  Bożego, o godz. 15.00 - Koronka w kościele, a Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia.

6. W sobotę od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.  W najnowszym „Gościu Niedzielnym” jest dołączona kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej 3 księgi mądrościowe – Księga Hioba, Psalmów i Przysłów. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.

8.  Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę i Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeznaczona będzie na bieżące funkcjonowanie naszej parafii (opłacenie rachunków za energie elektryczną, wodę). Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9.  W przyszłą niedziele (21.08.) pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Piesza pielgrzymka z naszej parafii wyruszy o godz. 1.00 - zbiórka przed naszym kościołem. Pielgrzymka autokarowa - o godz. 7.00, wyjazd z parkingu przy kościele. Na pielgrzymkę autokarową są jeszcze wolne miejsca - można zapisać się po Mszach św. w zakrystii.
O godz. 17.00 w przyszłą niedzielę Msza św. w int. rocznych dzieci.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Bronisławę Sekułowską z ul. Kściuczyka i + Pawła Broncel z ul. Koraszewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...