Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA
21 sierpnia 2022 r.

Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii zapraszają nas do wchodzenia „przez ciasne drzwi”. Królestwo Boże jest blisko, ale uczestnictwo w nim dostępne jest dla tych, którzy słuchają słowa Bożego i wprowadzają je  w czyn. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar przemiany serca, byśmy potrafili kształtować nasze życie zgodnie z zamiarami Boga.
    
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej parafii – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

  1. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej; łączmy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium, w szczególny sposób polećmy kobiety i dziewczęta pielgrzymujące pieszo i autokarem do Piekar z naszej parafii. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  2. W środę, o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą.
  5. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.  W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. Polecamy  i inne pozycje prasy katolickiej.
  6. Pielgrzymi, którzy jadą do Bieszczad proszeni są o wpłatę 400,- zł. w zakrystii lub u organizatora pielgrzymki do końca tygodnia.
  7. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Antoninę Gierlotka z ul. Szarych Szeregów i + Danutę Biela – Dudzińską z ul. Koraszewskiego. We wtorek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Bronisławy Kempa zam. ul. Kściuczyka 8/6.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...