Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXII Niedziela Zwykła
28.08.2022 r.

Jezus zaprasza nas dzisiaj do właściwej oceny naszego miejsca w Kościele i w społeczeństwie. „Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”. Budowanie tożsamości chrześcijańskiej na czymkolwiek innym niż słowo Boga prowadzi na manowce. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar pokory i patrzenia na życie w świetle Ewangelii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

1.  O godz. 16.30 dziś zapraszamy na ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych w miesiącu sierpniu.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.

4. Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
● w Pierwszy Czwartek - wyjątkowo o godz. 7.00 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań.
w Pierwszy Czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszę Św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 im. Józefa Nowary, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 imienia Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury oraz uczniów Technikum nr 15 im. Tomasza Klenczara. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz pracowników administracji naszych szkół. Spowiedź św.  dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, wtorek i środę - pół godziny przed każdą Mszą św. Msza św. wieczorna w czwartek o godz. 17.00.
● w Pierwszy Piątek - o 7.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. nabożeństwo. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież - sprawowana będzie w intencji dzieci po pierwszej Komunii św., które rozpoczynają odprawianie 9 pierwszych piątków miesiąca. Zapraszamy ich w strojach komunijnych wraz z rodzicami. (Po tej Mszy podamy również szczegóły odnośnie pielgrzymki dzieci po I Komunii św., która  odbędzie się 10 września, w sobotę.) Również na tej Eucharystii poświęcimy pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne. Spowiedź święta dla dzieci - godzinę przed Mszą św. wieczorną. Kolekta pierwszo-piątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym.
Uroczystość wczesnej i pierwszej Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 21 maja 2023 r. Ci, którzy pragną być bierzmowani w naszej Parafii, a uczęszczają do Szkół poza Parafią, prosimy, by po Mszy św. zgłosili się do zakrystii.
● w Pierwszą Sobotę - o 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi - od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla Jubilatów z miesiąca września, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. W sobotę również odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku.

5. W sobotę od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą.

6. Informujemy, że w przyszłą niedzielę - 4 września - będziemy obchodzić DOŻYNKI  KATOWICKIE. Msza św. dożynkowa o godz. 13.00 w parafii M.B. Częstochowskiej w Podlesiu, a później część rozrywkowa na boisku przy ul. Sołtysiej.
W naszej Parafii w przyszłą niedzielę Msza św. dożynkowa w int. Działkowiczów o godz. 12.30.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Bronisławę Kempa z ul. Kściuczyka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

8. W nowym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy między innymi o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi, czy świętych. Dla dzieci i młodzieży jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer parafialnej gazetki Trinitas i miesięcznik Różaniec.

9.  Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona  na potrzeby archidiecezji - na działalność edukacyjno - wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji, w tym na utrzymanie kaplicy akademickiej (krypty katedry).