UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
1 stycznia 2023 r.

W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, poprzez Betlejemską Noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.30  Nieszpory kolędowe.

2. Od poniedziałku do czwartku w związku z odwiedzinami duszpasterskimi - kolędą - nie będzie Mszy św. wieczornych.

Plan kolędy na najbliższe dni:
(kolędę rozpoczynamy w tygodniu - o godz.16.00, w soboty i niedziele - o godz. 14.00):

w poniedziałek (02.01.)
I.- ul. Sezamkowa nr 1 - 7b, 4 - 36, 35a - 25a, 9f
II.- ul. Sezamkowa nr 21, 9c,b, 15a, 15, 11a - h, 9, 13, 13a - g, 17, 17a - e
III.- ul. Zawilców i Bazyliowa

we wtorek kolęda (03.01.)
I.- ul. Szałwiowa
II.- ul. Szarych Szeregów nr 2m – 2a, Armii Krajowej nr 275 - 243 (Fińskie Domki)
III.- ul. Szarych Szeregów nr 5 - 61

w środę (04.01.)
I.- ul. Szarych Szeregów nr 2 - 62
II.- ul. Szarych Szeregów Osiedle nr 16 – 34 b
III.- ul. Szarych Szeregów nr 65 - 97

w czwartek (05.01.)
I.- ul. Szarych Szeregów nr 68 - 98
II.- ul. Tymiankowa nr 1 – 57, Osiedle „Willa Park”
III.- ul. Klakusa (od nr pierwszego), ul. Fojcika (od nr pierwszego), ul. Jałowcowa (od nr ostatniego)

w sobotę (07.01.)
I.- ul. Czarnuszki
II.- ul. Maków (od nr ostatniego),
III.- ul. Urbana (od nr pierwszego),

w niedzielę (08.01.)
I.- ul. Wieżowa (od nr pierwszego), ul. Jordan - Łowińskiej (od nr ostatniego), ul. Solika
II.- ul. Ogrodzińskiego (od nr ostatniego)

Mieszkańców nowych bloków przy ul. Zabłockiego nr 20a, 20b i 29b – prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii (tel. 32-2028123), kolęda w tych blokach (10 stycznia).

3. W środę Nowenna do MBNP o godz. 7.00.

4. Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:

● w Pierwszy Czwartek - o godz. 7.30 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców. Przed Mszą św. – o godz. 7.00 - nabożeństwo w intencji powołań.

● w Pierwszy Piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze św. w porządku niedzielnym. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.30. Msza św. o godz. 8.00 sprawowana będzie w intencji czcicieli NSPJ oraz emerytów i rencistów. O godz. 11.00 Msza św. w int. dzieci po pierwszej i wczesnej Komunii św., które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca.
W tym dniu Orszak Trzech Króli - rozpoczęcie o 13.30 przed Katedrą Chrystusa Króla – informacje na plakatach.

● w Pierwszą Sobotę - o godz. 7.30 Msza św. w int. jubilatów Żywego Różańca z miesiąca stycznia; wcześniej o godz. 6.40 – medytacja biblijna, o godz. 7.00 – różaniec. Po Mszy porannej kolędowanie przy żłóbku i agapa w Domu katechetycznym członków Żywego Różańca. O godz. 14.00 Msza św. w int. członków Wspólnoty Mamre. O godz.17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

5. W kolejne niedziele stycznia zapraszamy do naszego kościoła - na rodzinne kolędowanie:
•    8 stycznia, o godz. 16.00 – śpiewać i grać będą małżonkowie Agnieszka i Błażej z dziećmi.
•    15 stycznia, o godz. 16.00 – kolędowanie z naszym Chórem „Słowiczek”.

6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Jest noworoczny numer „Trinitasu” z planem kolędy na styczeń, „Mały Gość Niedzielny”, „Różaniec”, „Głos Ojca Pio”.

7. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. W Uroczystość Objawienia Pańskiego kolekta przeznaczona będzie na misje, a w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji - na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, między innymi radio eM.