2  NIEDZIELA  ZWYKŁA
15 stycznia 2023 r.

„Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata” - mówi  dzisiaj w Ewangelii Jan Chrzciciel, rozpoznając w Jezusie Mesjasza, Syna Bożego. Również my, zgromadzeni na Eucharystii, pragniemy rozpoznać Pana, który wkracza w codzienność naszego życia. Świadomi, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju przebaczenia, wzbudźmy w sobie szczerą intencję spotkania się z Nim we wspólnocie, w modlitwie, w słuchaniu słowa i w łamaniu chleba.

Kolekta dzisiejszej niedzieli 15. dnia miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii: spłatę rachunku za wymianę piecy do ogrzewania kościoła i Domu katechetycznego i opłacenie rachunku za ogrzewanie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na kolędowanie z Chórem „Słowiczek”.

2. Plan odwiedzin kolędowych na dzisiejszą niedzielę (15.01.)  -  rozpoczęcie o godz. 14.00:
    I.  - ul. Rozmarynu i Hiacyntów
    II. - ul. Sasanek, Przebiśniegów i Zachodnia
    III.- ul. Warsztatowa  (od pierwszego numeru),
    Kolęda dodatkowa – dla osób, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie - odbędzie się w niedzielę 29 stycznia – zapisy w kancelarii lub zakrystii.

3. We wtorek, wspomnienie św. Antoniego, po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

4. W środę o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca - o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 15.00 - Koronka w kościele. Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia.

6. W sobotę, 21 stycznia obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. O godz. 7.30 Msza św. w int. imienniczek i za wszystkie babcie. Od 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą.

7. W tym tygodniu (18. 01.) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do (25.01.).  Za tydzień–3 Niedziela Zwykła – obchodzona będzie jako Niedziela Słowa Bożego.

8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Od 1 stycznia 2023 roku zmienia się cena prasy katolickiej: Gość Niedzielny - 10,00 zł, Mały Gość Niedzielny - dla dzieci - 7,00 zł.

9. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.