22 stycznia 2023 r.

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje początek publicznej działalności Jezusa. Zbawiciel dociera ze swoim słowem na ziemię pogan, wypełniając obietnice Boże zawarte w Księdze Izajasza. Słowo Boga jest zawsze żywe i skuteczne, a zawarte w nich obietnice – pewne. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie słuchania Jezusa, aby nasza codzienność była przemieniana przez Jego słowo.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego; o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. W środę Nowenna do MBNP o godz. 7.00.

4. W czwartek - 26.I. - urodziny obchodzi Ks. abp koadiutor Adrian Galbas - pamiętajmy o Nim w modlitwie.

5. W sobotę od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

6. Kolęda dodatkowa – dla osób, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie - odbędzie się w niedzielę 29 stycznia – zapisy w kancelarii lub zakrystii (do środy 25 stycznia). Kolędę dodatkową rozpoczniemy od godz. 14.00.

7. W środę o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb śp. + Marii Leszczynieckiej, zam. ul. Tymiankowa 21. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci i młodzieży „Małego Gościa Niedzielnego”.

9. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na opłacenie rachunku za energię elektryczną.

10. Przypominamy, że na środku rozdzielana jest Komunia Święta do ust, przy bocznych ołtarzach - na rękę.