5 NIEDZIELA WIELKANOCNA
7 maja 2023 r.

„W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prosimy u progu tej Eucharystii, aby Bóg otworzył nasze serce i ukazał nam siebie w trakcie tej celebracji.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji (sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii) - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo majowe (w tygodniu nabożeństwa majowe o godz. 17.30, z wyjątkiem czwartku - nabożeństwo po Mszy Św. o 17.00).

2. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek po Mszy św. o 7.30 Nabożeństwo do błog. O. Stanisława Kubisty. W tym dniu (2 piątek miesiąca) zapraszamy chętnych na Nocną Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 18.30 – 7.30. Są jeszcze wolne godziny. Można się zapisać u p. Joanny –  numer telefonu na tablicy ogłoszeń.
Zachęcamy do czuwania.

4. W sobotę – 13. dzień miesiąca, w naszej parafii Dzień Fatimski: o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św., o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe, o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w int. dobrodziejów, budowniczych i fundatorów naszego kościoła,  ze wsp. zmarłych, oraz w intencji naszych Księży z okazji rocznic święceń kapłańskich, po niej, ok. 19.00 różaniec fatimski, który poprowadzi Chór „Słowiczek”, następnie procesja światła i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Spowiedź święta w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą św.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. z liturgią Chrztu św. i w int. rocznych dzieci. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Elżbietę Szewczyk z Ligoty.
W poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Stefana Stelmach, zam. ul. Smugowa 39 g, a we wtorek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Kacpra Jankowskiego, zam. ul. Kściuczyka 1/1. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.

8. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę 15. dnia miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszego kościoła. (spłatę ostatniej raty za montaż piecy gazowych). Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Wyjazd na pielgrzymkę Licheń - Warszawa we wtorek (9.05.)  -  o godz. 7.00 z parkingu.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z Kostuchny do Medjugorie. Termin: od 12 - 19 sierpnia 2023 r. Koszt 600,- zł + 200 euro. Ulotki w zakrystii. Zapisy do 15 maja br. Osoby zapisane proszone są o wpłatę zaliczki.

11. W niedzielę 28 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.  Nasza parafia organizuje wyjazd autokarem na pielgrzymkę - zapisy od przyszłej niedzieli.

OGŁOSZENIA INNE
1. Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia na spotkanie formacyjne do parafii Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny w Katowicach (Pl. Emila Szramka 1) w środę, 24 maja.
Program spotkania:
18.40 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (kaplica w domu katechetycznym);
19.00 – Eucharystia, a po niej poczęstunek i spotkanie w sali św. Jana Pawła II;
19.45 – Prelekcja: „Spór o człowieka w tle współczesnej medycyny”, prelegent: ks. prof. dr hab. Marian Machinek (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie);
21.00 – Zakończenie.

2. Zapraszamy młodzież oraz księży na Festiwal Życia w Kokotku, który odbędzie się w dn. 3–9 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://festiwalzycia.pl/.

3. Kolejna edycja diecezjalnego Studium Duszpasterstwa Rodzin rozpocznie się od października 2023 r. Zapisy przez formularz: https://forms.gle/EhyspTTbbNdVzizR9 lub w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Dyrektorium doradcą życia rodzinnego może być osoba w wieku 25–60 lat. Do udziału w studium zachęcamy szczególnie małżonków.

4. Ogólnopolska wyszukiwarka rekolekcji i warsztatów dla małżeństw i rodzin jest dostępna na stronie Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin: (https://kodr.pl/wydarzenia/). Zachęcamy do wpisywania własnych inicjatyw dla rodzin oraz udostępnienie tego dla rodzin.

5. IV Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 21 maja br. od godz. 12.00 pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się”. Szczegóły na plakacie.

6. Panteon Górnośląski w Katowicach zaprasza 13 maja na obchody Nocy Muzeów. Ta instytucja kultury opowiada o ostatnich stu latach historii Górnego Śląska poprzez przybliżenie życia i osiągnięć najważniejszych postaci „stąd”: powstańców śląskich, ofiar totalitaryzmów, ludzi Kościoła oraz wybitnych przedstawicieli nauki, kultury i sportu. W tym szczególnym dniu zaplanowano:
-  Warsztaty komiksowe dla młodzieży z twórcami komiksu o Robercie Oszku (jednej z postaci upamiętnionych w Panteonie Górnośląskim). Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 784 906 432 (od godz. 17. 00).
-  Oglądanie nocnej panoramy Katowic z tarasów widokowych zlokalizowanych na dachu Katedry. Co pół godziny zwiedzanie z przewodnikiem. (od godz. 19.00).
-  Zwiedzanie wystawy stałej Panteonu Górnośląskiego.
W ramach Nocy Muzeów na wszystkie atrakcje wstęp wolny. Zapraszamy od godz. 16.00, ostatnie wejście na tarasy widokowe i na wystawę o godzinie 23.00.