UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
21 maja 2023 r.

Czytania dzisiejszej uroczystości przenoszą nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swym uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi, a nie przestaje być obecny w swoim Kościele. Prośmy u progu tej Eucharystii, o dar otwartego serca, zdolnego rozpoznawać obecność Pana i świadczyć o Jego dobroci.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I i Wczesnej Komunii św. O godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo majowe.
  2. Od poniedziałku dzieci komunijne rozpoczynają „Biały Tydzień”. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w Nabożeństwie majowym i Eucharystii. W poniedziałek wyjątkowo Nabożeństwo majowe o godz. 17.15 – połączone z nabożeństwem dziękczynnym dzieci komunijnych i rodziców.
    W pozostałe dni Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą w naszej parafii w tygodniu odprawiamy przed poranną i wieczorną Mszą św.
  4. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek przypada Dzień Matki - zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji Matek, ze wspomnieniem zmarłych Matek.
  6. W sobotę od godz. 17.00 – 17.25 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej; o godz. 17.30 (w ramach Nabożeństwa majowego) z okazji Dnia Matki wszystkie Mamy i Dzieci zapraszamy na Koncert „Chóru Słowiczek”. W ciągu tygodnia spowiedź św.  –  pół godziny przed każdą Mszą św. (wyjątkowo we wtorek i środę - spowiedź po Mszy św. wieczornej).
  7. W przyszłą niedzielę (28 maja) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarem na pielgrzymkę - zapisy w zakrystii, koszt przejazdu 35,- zł. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.00.
  8. Parafia Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Piotrowicach organizuje pielgrzymkę na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w dniach 3-4 czerwca 2023 r. Koszt 140,- zł. zawiera przejazd, pakiet pielgrzyma i ubezpieczenie. Więcej informacji na plakacie, zapisy poprzez formularz internetowy - link do zapisów w postaci kodu QR dostępny na plakacie. Zapraszamy!
  9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Ks. Infułata Stanisława Świerczyńskiego i + Stanisława Wielek z ul. Armii Krajowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
  10. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” i inne pozycje prasy katolickiej.
  11. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na utrzymanie naszego kościoła - opłacenie rachunków za energię elektryczną, wodę... Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  12. Serdecznie zapraszamy wszystkie Mamy, również te z najmłodszymi pociechami, na Dzień Skupienia do Przedszkola Węgielek (Murcki) we wtorek 30.05. od godz. 8:30. W programie: Spowiedź, Uwielbienie, Msza Święta, rozmowy przy kawie i cieście z dyrektor przedszkola Zosią Fluder. Więcej szczegółów w gablotce na plakacie.
  13. W czwartek – 8 czerwca - obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Przejdziemy ulicami: Migdałowców, Żeleńskiego, Sołtysią, Żarnowcową, Ks. Szramka.
    I Ołtarz - Przy Krzyżu na miejscu starego kościoła (Młodzież Oazowa, ministranci, bierzmowańcy oraz okoliczni mieszkańcy).
    II Ołtarz - Przy posesji na ul. Żeleńskiego nr 48. (Rodzice Dzieci Komunijnych, Domowy Kościół oraz okoliczni mieszkańcy).
    III Ołtarz - Przy starym KIM-ie na ul. Żarnowcowej. (Żywy Różaniec oraz okoliczni mieszkańcy).
    IV Ołtarz - Na skwerze bł. Stanisława Kubisty. (Rada Duszpasterska, Diakonia Modlitwy oraz okoliczni mieszkańcy).
    Spotkanie informacyjno-organizacyjne wszystkich zainteresowanych w piątek – 2 czerwca – po Mszy św. wieczornej w Domu Katechetycznym.