Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXV Niedziela  Zwykła
24.09.2023 r.

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. Tylko wsłuchani w słowa Jezusa, jesteśmy w stanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.

Kolekta dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej parafii (na opłacenie rachunków za energię elektryczną, gaz, wodę) - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

1. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dzisiaj przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzają zbiórkę na poszkodowanych wskutek kataklizmów w krajach Afryki Północnej (trzęsienie ziemi w Maroku, powodzie w Libii). Każda ofiara jest konkretnym gestem wyciągniętej pomocnej dłoni do potrzebujących. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel. 

2. W poniedziałek można skorzystać z darmowych porad prawnych w kancelarii parafialnej od godz. 17.00 do 18.00 (darmowe porady prawne będą udzielane w co drugi poniedziałek).

3. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.

4. Narzeczonych zapraszamy na nauki przedślubne, które odbędą się w naszej parafii w czwartek (28.09), w piątek i sobotę (29.09. i 30.09.). Rozpoczęcie w czwartek Mszą św. o godz. 17.00, po niej nauka w Domu katechetycznym. Ze względów organizacyjnych prosimy chęć udziału w naukach zgłaszać do wtorku 26 września w kancelarii.

5. W czwartek (28.09.) odbędzie się pierwsze spotkania informacyjno - formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych (obecność obowiązkowa) 
•    o godz. 18.15 w Domu Katechetycznym - dla rodziców dzieci, które w tym roku chcą przystąpić do wczesnej Komunii świętej,
•    o godz. 19.00 w Kościele - dla rodziców dzieci z klas III Szkół Podstawowych.
Rodziców Dzieci Komunijnych i wczesnokomunijnych prosimy o wypełnienie deklaracji, którą odebrać można w zakrystii po Mszach św. (lub ściągnąć ze strony internetowej parafii) oraz dostarczenie jej na spotkania. Uroczystość wczesnej i pierwszej Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 19 maja 2024 r.

6. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie Kręgu biblijnego w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę - od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą. 

8. Od niedzieli (1.10.) rozpoczynamy październik. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 17.15 (wyjątek – w czwartek o godz. 17.45), zaś w niedziele o godz. 16.15. Zachęcamy do udziału i przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki. Na nabożeństwach różańcowych w niedzielę dzieci otrzymają planszę, a każdego kolejnego dnia obrazki.

9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii odbędzie się  od poniedziałku (25.09.) do wtorku (3.10.) - sprzęt można zwozić w godzinach: 8.00 – 12.00 i 16.00 – 20.00). Zużyty sprzęt można składować na placu przy probostwie. Zbiórkę organizuje Green Office Ecologic przeznaczając przychody z akcji na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

10. Wszystkie dzieci naszej parafii, co niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy na spotkanie z owieczką Magdą; przez wspólny śpiew, krótką katechezę i konkursy chcemy rozważać Boże Słowo usłyszane podczas Eucharystii – w każdą niedzielę dzieci otrzymają obrazek. 

11. Zapraszamy parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do grup formacyjnych, które działają w naszej parafii. Zachęcamy, aby spróbować coś wybrać dla siebie i rozwoju swojej wiary.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Henryka Kochanowskiego z ul. Że- leńskiego i + Krystynę Morawiec z ul. Żeleńskiego. W poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Jerzego Komosińskiego, zam. ul. Chęcińskiego 1/18. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

13. Informujemy, że w czwartek (28.09.) rozpoczną się planowane prace związane z inwentaryzacją cmentarza parafialnego i wprowadzeniem danych i zdjęć grobów do systemu informatycznego. W ramach inwentaryzacji będą wprowadzone wszystkie dane z grobów i każdy grób będzie sfotografowany. Bardzo dziękujemy Wszystkim za troskę o nasz cmentarz. Prosimy by w związku z dzikimi zwierzętami dbać o to, by zawsze bramy wejściowe na cmentarz były zamknięte.

14. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym, tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszania poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Jest nowy październikowy numer Małego Gościa, i naszej parafialnej gazetki Trinitasu. Są też inne pozycje prasy katolickiej. 

15.  Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na WSŚD.

16. Informujemy, że pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 6, 7 i 8 wraz z rodzicami odbędzie się w pierwszy piątek października (6.10.)  O godz. 19.00 - zgromadzimy się na Mszy św., a następnie na spotkaniu organizacyjnym. Na to spotkanie zapraszamy Uczniów - klas 6 i 7 (rozpoczynają pierwszy etap przygotowania do Sakramentu Bierzmowania) i klas 8 – którzy po zakończeniu etapu wstępnego formacji, w nowym roku szkolnym chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.