Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXVI Niedziela Zwykła
1.10.2023 r.

„Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Przestroga przed ślepotą duchową, to w gruncie rzeczy wołanie o nawrócenie serca i zmianę postaw. Niech udział w tej Eucharystii umocni nasze kroki na drodze wiary, abyśmy już dzisiaj  doświadczyli radości z udziału w życiu Boga.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

 1. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe. 
 2. Wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu codziennie o godz. 17.15, a w czwartek o godz.17.45. Grupy parafialne, które chciałyby w konkretny dzień prowadzić modlitwę różańcową mogą zarezerwować sobie termin na liście w zakrystii.
  Przygotowujemy program całego nabożeństwa, a  II i IV dziesiątkę „Zdrowaś” odmawiają dzieci.
 3. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.
 4. Przed nami PIERWSZY CZWARTEK i PIĄTEK i SOBOTA MIESIĄCA:
  ● w Pierwszy Czwartek - o godz. 7.30 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań. Msza św. wieczorna o godz. 17.00, a po niej różaniec.
  ● w Pierwszy Piątek 
  - o godz. 7.30 Msza św. w intencji czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa, po Mszy św. nabożeństwo. 
  - o godz. 18.00 Msza św. szkolna - zapraszamy szczególnie dzieci po I Komunii św. i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Msza św. sprawowana będzie w intencji dzieci po pierwszej Komunii św., które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca. Zapraszamy ich wraz z rodzicami. Spowiedź święta dla dzieci - godzinę przed Mszą św. wieczorną.
  - o godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa na którą zapraszamy kandydatów do bierzmowania klas 6, 7 i 8 wraz z rodzicami, po Mszy św. pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców.
  Prosimy kandydatów do bierzmowania o wypełnienie deklaracji, którą odebrać można w zakrystii po Mszach św. (lub ściągnąć ze strony internetowej parafii) i przynieść wypełnioną na spotkania.
  Kolekta pierwszo-piątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym.
  ● w Pierwszą Sobotę
  - o godz. 6.40 medytacja biblijna, o godz. 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. ku czci MB Różańcowej w int. członków Żywego Różańca i Jubilatów z miesiąca października, a następnie agapa w Domu Katechetycznym całej różańcowej wspólnoty. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą chorych za tydzień, w sobotę - 14 października. 
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość 28 Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Uroczysta suma koncelebrowana w int. Parafian, Kapłanów, wszystkich wiernych i dobrodziejów oraz rodzin naszej parafii o godz. 9.30. Zapraszamy poczty sztandarowe, gości i parafian. 
  A na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom przygotowującym się do I i wczesnej Komunii św. poświęcimy różańce.  
 6. W godzinach urzędowania kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na I półrocze 2024 roku. Prosimy o zamawianie I rocznic śmierci. Mszy św. nie zamawiamy telefonicznie. Stypendium mszalne regulujemy na 2 tygodnie przed odprawieniem Mszy św.
 7. Wszystkie dzieci naszej parafii, co niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy na spotkanie z owieczką Magdą, przez wspólny śpiew, krótką katechezę i konkursy chcemy rozważać Boże Słowo usłyszane podczas Eucharystii – w każdą niedzielę dzieci otrzymają obrazek. 
 8. Ministrantów i wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 do Domu katechetycznego. Dzieci Maryi i dzieci, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do Domu katechetycznego. 
  Oazę Młodzieżową oraz młodych chętnych do dołączenia do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii potrwa do wtorku (3.10.) – do godz. 13.00. Zużyty sprzęt można składować na placu przy probostwie. Zbiórkę organizuje Green Office Ecologic przeznaczając przychody z akcji na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
 10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Jerzego Komosińskiego z ul. Chęcińskiego i + Janusza Pąpka z Ochojca. W piątek o godz. 15.00 odbędzie się pogrzeb + Bożenny Ciosek z Katowic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, ...
 11. Żywy Różaniec organizuje wyjazd do Parafii Królowej Różańca św. w Łaziskach w dniu 19 października - czwartek - o godz. 14.00. Koszt 25,- zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Polecamy nowe numery: „Gościa Niedzielnego” - w nim m.in. o roli aniołów w życiu Jezusa i Świętych. Dostępny jest także „Gość Ekstra” - w nim o objawieniach Matki Bożej, o prawdziwej historii różańca, o Medjugorie i Jasnej Górze, o ulubionym Maryjnym obrazie papieża Franciszka.
  Cena Gościa Ekstra to 14 zł. Jest także  miesięcznik „Różaniec” i inne pozycje prasy katolickiej. 
 13. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.