Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
8.10.2023 r.

Dzisiaj celebrujemy Uroczystość 28. Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła parafialnego. Każda świątynia jest szczególnym miejscem, w którym ludzie oddają cześć Panu Bogu. Tutaj rozważamy Słowo Boże, trwamy na modlitwie, przyjmujemy Sakramenty święte i tworzymy Wspólnotę. Dom Boży jest obrazem nas, wspólnoty Kościoła, świątyni duchowej. Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za dar tej świątyni, pamiętając o tych, którzy trudzili się przy jej wznoszeniu, otaczali i otaczają ją troską; wspomnijmy naszych Duszpasterzy, którzy tutaj prowadzili nas i naszych przodków do wiary.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII:

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Różaniec w tym tygodniu - o godz. 17.15, z wyjątkami: w czwartek różaniec po Mszy św. wieczornej - o 17.45, a w piątek - w dniu fatimskim - różaniec po Mszy św. wieczornej.
 2. W poniedziałek można skorzystać z darmowych porad prawnych w kancelarii parafialnej od godz. 17.00 - do 18.00 (darmowe porady prawne będą udzielane w co drugi poniedziałek). 
 3. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.
 4. W czwartek, po Mszy św. porannej Nabożeństwo do bł. Stanisława Kubisty. Msza św. wieczorna o 17.00, po niej różaniec. Również w czwartek (12.09.) ZAPRASZAMY NA PARAFIALNY SEANS  filmu: Ulmowie. Błogosławiona rodzina. - o godz. 18.30 w Kinie Helios w Galerii Libero, cena biletu 15 zł, zapisy do poniedziałku (9 października ) w zakrystii, dojazd do kina we własnym zakresie. To film, nie w pierwszej kolejności o zbrodni i nienawiści, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia; o człowieczeństwie, które triumfuje... Film, który będzie duchową przygodą, który wzruszy, ale także zainspiruje, pozwoli odpowiedzieć na kilka pytań w świetle postawy rodziny Ulmów. Wszak oni są już świętymi, a święci to wzór do naśladowania... 
 5. W piątek 13 dzień miesiąca - zapraszamy wszystkich na ostanie w tym roku CZUWANIE  FATIMSKIE, które rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św., po niej modlitwa różańcowa, procesja z figurą Matki Bożej i Apel maryjny. Również w piątek (2. piątek miesiąca) – zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Są jeszcze wolne godziny adoracji - zachęcamy do czuwania. Można się zapisać u p. Joanny – numer telefonu na tablicy ogłoszeń. 
 6. W sobotę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, wychowawcach i katechetach. Od godz. 7.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku. Od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo różańcowe i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą. 
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski, z tej okazji przed kościołem po Mszach św. młodzież zbierać będzie ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godz. 12.30 Msza św. z liturgią chrztu św., a nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. 
 8. Wszystkie dzieci naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z owieczką Magdą; przez wspólny śpiew, krótką katechezę i konkursy chcemy rozważać Boże Słowo usłyszane podczas Eucharystii – w każdą niedzielę dzieci otrzymają obrazek.
 9. Ministranci mają spotkania w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00, w Domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkie dzieci na te spotkania.
 10. Oazę Młodzieżową oraz młodych chętnych do dołączenia do tej wspólnoty zapraszamy na spotkania w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.
 11. Żywy Różaniec organizuje wyjazd do Parafii Królowej Różańca św. w Łaziskach w dniu 19 października - czwartek - o godz. 14.00. Koszt 25,- zł. Zapisy w zakrystii.
 12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Bożennę Ciosek z Katowic. Wieczny odpoczynek...
 13. Polecamy lekturę prasy katolickiej - jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i inne pozycje prasy katolickiej. Dostępny jest także „Gość Ekstra” (w cenie 14 zł) - w nim o objawieniach Matki Bożej, o prawdziwej historii różańca, o Medjugorie i Jasnej Górze, o ulubionym Maryjnym obrazie papieża Franciszka.
 14. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli 15. dnia miesiąca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii - na nowy konfesjonał i spłatę pierwszej części rachunku za naprawę, konserwację i modernizację systemu alarmowego Kościoła i Domu katechet.