Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXVIII Niedziela Zwykła
15.10.2023 r.

Liturgia słowa tej niedzieli pokazuje nam otwarte serce Boga. Ojciec chce nas wprowadzić w głębię swojej tajemnicy, zaprasza nas na ucztę swojego syna i czyni z nas wspólnotę uczniów. Odpowiadając na Jego zaproszenie, prośmy o dar wiary, hojność naszych serc i głębokie zrozumienie tajemnicy Kościoła, w którym jest miejsce dla każdego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli 15. dnia miesiąca jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii - na nowy konfesjonał i spłatę pierwszej części rachunku za naprawę, konserwację i modernizację systemu alarmowego kościoła i Domu katechetycznego - Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 

Z ŻYCIA PARAFII:

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, z tej okazji przed kościołem po Mszach św. młodzież zbierać będzie ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - fundusz stypendialny na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych wybitnie uzdolnionej i ubogiej młodzieży. O godz. 16.15 zapraszamy na Różaniec.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe – w tygodniu o godz. 17.15, z wyjątkiem czwartku - różaniec o godz. 17.35.
 3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. 
 4. W środę obchodzimy Święto św. Łukasza - Pracowników Służby Zdrowia, którym patronuje, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00. O godz. 7.00 - nowenna do MBNP. 
 5. W czwartek wyjazd członków Żywego Różańca do Parafii Królowej Różańca św. w Łaziskach - o godz. 14.00 z parkingu przed Kościołem (w programie wyjazdu modlitwa różańcowa, Msza św. i agapa). 
 6. W piątek (3. piątek miesiąca) – o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia, a Wieczór Miłosierdzia rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zawierzenie siebie i naszej parafii Bożemu Miłosierdziu. 
 7. W sobotę – o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo różańcowe i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą. W nowym konfesjonale wyznaczony ksiądz będzie spowiadał pół godziny przed Mszami św.; w tygodniu - codziennie, a w niedziele - przed Mszą św. o godz. 8.00. (jest w nim możliwość skorzystania z sakramentu w zamykanej części na klęcząco lub na siedząco, lub z drugiej strony w tradycyjnie otwartej części konfesjonału).  Pięknie dziękujemy naszym parafianom - Panom Krzysztofom, Panu Marianowi, Panu Piotrowi, Panu Markowi i Panu Ryszardowi - za pomoc przy montażu konfesjonału. 
 8. Do soboty (21.10.) kancelaria przyjmuje jeszcze zgłoszenia kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Kandydat oddając zgłoszenie - otrzymuje duchowy dzienniczek.
 9. Ministranci mają spotkania w sobotę - o godz. 9.00, Dzieci Maryi w sobotę - o godz. 10.00 w Domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkie dzieci na te spotkania.
 10. Oazę Młodzieżową oraz młodych chętnych do dołączenia do tej wspólnoty zapraszamy na spotkania w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.
 11. Wszystkie dzieci naszej parafii w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z owieczką Magdą; przez wspólny śpiew, krótką katechezę i konkursy chcemy rozważać Boże Słowo usłyszane podczas Eucharystii – w każdą niedzielę dzieci otrzymają obrazek. 
 12. W godzinach urzędowania kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na I półrocze 2024 roku. Prosimy o zamawianie I rocznic śmierci. Mszy św. nie zamawiamy telefonicznie. Stypendium mszalne regulujemy na 2 tygodnie przed odprawieniem Mszy św.
 13. Polecamy lekturę prasy katolickiej: jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim teksty nawiązujące do 45. Rocznicy wyboru Jana Pawła II. Są też inne pozycje prasy katolickiej. Dostępny jest także „Gość Ekstra”  (w cenie 14 zł).
 14. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedziele przeznaczona będzie na misje.
 15. Od wakacji posługę kościelnego rozpoczął w naszej parafii Pan Rafał Mazelanik, życzymy mu sił, błogosławieństwa i radości z pełnionej służby. Chcemy również bardzo serdecznie podziękować Panu Henrykowi Żogale, który przez wiele lat ofiarnie, odpowiedzialnie i z ogromnym zaangażowaniem pełnił posługę kościelnego w naszej parafii – życzymy Mu zdrowia, sił i Bożej opieki na każdy dzień.
 16. Przedszkole Niepubliczne „Węgielek” zaprasza na bezpłatny wykład „Od pełzania do czytania”  w czwartek - 19 października o godz. 17.30 - zaproszenie dla rodziców dzieci do 5. roku życia, zapisy poprzesz stronę internetową lub kod QR na plakacie.
 17. 15 listopada (w środę) o godz. 18:30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko, w którym planowany jest udział blisko 300 wykonawców (chór, orkiestra, soliści, tancerze, grupy taneczno-teatralne), ma charakter oratoryjno–musicalowy. Będzie ono opowiadać, w oparciu o biblijny przekaz, o życiu Matki Bożej, odwołując się jednocześnie do tradycyjnych motywów pobożności maryjnej. Zachęcamy parafian do udziału w widowisku. Bilety na spektakl można nabyć na: bilety24.pl oraz biletyna.pl - informacje na plakacie.