Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
22.10.2023 r.

Dzisiejsze teksty biblijne i liturgiczne pokazują uniwersalizm zbawczy. Zbawienie przeznaczone jest dla wszystkich, nie tylko dla wąskiego grona wybranych. Co więcej, dostąpić mogą go także ci, którzy Boga jeszcze nie poznali. Naszym zadaniem jest zatroszczyć się o to, by Dobra Nowina dotarła po najdalsze zakątki Ziemi. Nikt z nas nie musi udawać się tam osobiście; ważne jest, abyśmy wspierali dzieła misyjne, misjonarzy i tych, pośród których pracują, przede wszystkim swoją modlitwą, a w miarę możliwości także ofiarą materialną.  

Kolekta dzisiejsza niedzieli przeznaczona jest na misje - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII:

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na Różaniec, a w kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tą niedzielę, odbywa się w kościołach w całej Polsce ogólnopolskie liczenie wiernych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe – w tygodniu o godz. 17.15, z wyjątkiem czwartku - różaniec o godz. 17.35. 
 3. W poniedziałek można skorzystać z darmowych porad prawnych w kancelarii parafialnej od godz. 17.00 - do 18.00 (darmowe porady prawne będą udzielane w co drugi poniedziałek). 
  W środę o godz. 7.00 nowenna do MBNP.
 4. W czwartek (26.10.) o godz. 18.45 odbędzie się w kościele drugie spotkanie informacyjno - formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych (obecność obowiązkowa). Po Różańcu w Domu Katechetycznym spotkanie Grupy Biblijnej - serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 5. W sobotę – o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo różańcowe i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą. W nowym konfesjonale wyznaczony ksiądz będzie spowiadał pół godziny przed Mszami św.; w tygodniu - codziennie, a w niedziele - przed Mszą św. o godz. 8.00. (jest w nim możliwość skorzystania z sakramentu w zamykanej części na klęcząco lub na siedząco lub z drugiej strony w tradycyjnie otwartej części konfesjonału).
 6. Ministranci mają spotkania w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 - w Domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkie dzieci na te spotkania.
 7. Oazę Młodzieżową oraz młodych chętnych do dołączenia do tej wspólnoty zapraszamy na spotkania w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.
 8. Wszystkie dzieci naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z owieczką Magdą; przez wspólny śpiew, krótką katechezę i konkursy chcemy rozważać Boże Słowo usłyszane podczas Eucharystii – w każdą niedzielę dzieci otrzymają obrazek. 
 9. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za zmarłych - Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Będziemy w listopadzie odprawiać Msze św. i nabożeństwa za zmarłych zalecanych w wypominkach. Wypominki za dusze zmarłych możemy składać w zakrystii lub kancelarii. Na stoliku z prasą są wyłożone karteczki na zalecki za zmarłych. Bardzo prosimy o wypisywanie zmarłych pismem wyraźnym.
 10. Zapraszamy do wsparcia DZIEŁA „ZNICZ” - za tydzień w niedzielę - 29.10. oraz w środę - 1.11. – po Mszach św. Młodzież Oazowa będzie rozprowadzać znicze - to cegiełka na dofinansowanie rekolekcji oazowych dla młodzieży i wsparcie oazowej wspólnoty.
 11. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i inne pozycje prasy katolickiej.
 12. W piątek (27.10.) MDK „Południe” zaprasza na koncert pt. Wakacyjny Spacer Muzyczny, (autor Jarosław Adamus w towarzystwie skrzypiec opowie nam o najpiękniejszych, najbardziej malowniczych zakątkach). Koncert odbędzie się w Miejskim Domu Kultury „Południe” przy ulicy ul. T.B. Żeleńskiego 83, o godz. 18.00 (wstęp wolny).
 13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Martę Bąk z Piotrowic. W poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Andrzeja Misaczek z Katowic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 14. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za kolektę z ubiegłej niedzieli na inwestycje, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii.
  Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na bieżące funkcjonowanie naszej parafii – na opłacenie bieżących rachunków.