Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
29.10.2023 r.

„Które przykazanie jest największe?” – pyta uczony w Prawie. „Będziesz miłował…” – odpowiada Jezus wskazując, że miłość Boga i bliźniego stanowi centrum chrześcijańskiego życia. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystko w naszym życiu było zgodne z Ewangelią Chrystusa.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła – Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 

Z ŻYCIA PARAFII

1. Zapraszamy na ostatnie w październiku Nabożeństwa różańcowe, dziś o godz. 16.15, a w poniedziałek i wtorek o godz. 17.15. 

2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu październiku.

3. W środę (1.11.) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci doprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi otaczającymi nas opieką. Msze św. odprawiamy jak w niedziele. Zapraszamy w tym dniu o godz. 14.30 na Nieszpory świąteczne i modlitwy za zmarłych (Szczególnie zapraszamy rodziny tych zmarłych, którzy odeszli od nas od 1 listopada ubiegłego roku); po modlitwie w kościele - procesja i modlitwy za zmarłych na cmentarzu. Również (1.11.) o godz. 18.00 na cmentarzu nabożeństwo i modlitwy za zmarłych - poprowadzi młodzież oazowa Ruchu Światło - Życie.

4. W czwartek (2.11.) przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św. Msze św. w kościele o godz. 7.30 i 18.00. O godz. 16.00 - na naszym cmentarzu Msza św. koncelebrowana za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu oraz za dusze zalecane w wypominkach i Różaniec za zmarłych. Modlitwę różańcową za zmarłych zalecanych w wypominkach będziemy odmawiać w tygodniu (od 3. do 8.11.) - o godz. 17.00, a w niedzielę - o 16.00. Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach sprawowane będą od 1 do 8 listopada i 11 listopada (1.11. - o 17.00, 2.11. - o 16.00, 3.11. - o 7.30, 4.11. - o 18.00, 5.11. - o 8.00, 6.11.- o 18.00, 7.11.- o 18.00, 8.11. - o 18.00 i 11.11. - o 9.30 ). Wypominki za dusze zmarłych możemy składać w zakrystii, kancelarii lub do skrzynki na stoliku z prasą. Na stoliku z prasą są wyłożone karteczki na zalecki za zmarłych. Bardzo prosimy o wypisywanie zmarłych pismem wyraźnym.

5. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać: od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we wspomnienie Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach od 1 do 8 listopada, poprzez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

6. W środę i czwartek z inicjatywy Parafialnej Rady Duszpasterskiej na cmentarzu trwa kwesta na utrzymanie i modernizację cmentarza i wywóz śmieci. W środę - od godz. 8.00 do 16.00, a w czwartek - od godz. 15.00 do 17.00. Bóg zapłać Wszystkim Kwestującym i Składającym ofiary.

7. Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
● w Pierwszy Czwartek (Dzień zaduszny) - po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo w intencji powołań i za ++ kapłanów. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
● w Pierwszy Piątek - o 7.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. nabożeństwo. O godz. 18.00 Msza św. szkolna - zapraszamy szczególnie dzieci po I i wczesnej Komunii św., dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania, także wszystkie dzieci szkolne i rodziców – a Msza św. sprawowana będzie w intencji dzieci po wczesnej i I Komunii św., które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci - godzinę przed Mszą św. wieczorną. Kolekta pierwszo-piątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym.
● w Pierwszą Sobotę - o 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla Jubilatów z miesiąca listopada, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. W sobotę również odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku.

8. W sobotę – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą. W nowym konfesjonale wyznaczony ksiądz będzie spowiadał pół godziny przed Mszami św.; w tygodniu - codziennie, a w niedziele - przed Mszą św. o godz. 8.00. (jest w nim możliwość skorzystania z sakramentu w zamykanej części na klęcząco lub na siedząco lub z drugiej strony w tradycyjnie otwartej części konfesjonału).

9. 15 listopada (w środę) o godz. 18:30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko, w którym planowany jest udział blisko 300 wykonawców (chór, orkiestra, soliści, tancerze, grupy taneczno-teatralne), ma charakter oratoryjno–musicalowy. Będzie ono opowiadać, w oparciu o biblijny przekaz, o życiu Matki Bożej, odwołując się jednocześnie do tradycyjnych motywów pobożności maryjnej. Zachęcamy parafian do udziału w widowisku. Bilety na spektakl w cenie 120  zł. można nabyć w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Do kupienia: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Różaniec” i nasza parafialna gazetka „TRINITAS” - w której umieszczony jest plan kolędy na czas przedświąteczny.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Andrzeja Misaczek z Katowic i + Marię Mokry z Pl. Filaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

12. Młodzież oazowa po Mszach św. rozprowadza znicze - to cegiełka na dofinansowanie rekolekcji oazowych i wsparcie wspólnoty.

13. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację Kalwarii Piekarskiej, a w Uroczystość Wszystkich Świętych na naszą parafię.