Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
5.11.2023 r.

„Największy z was niech będzie waszym sługą” – zachęca nas Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Wskazuje też na niewłaściwe postawy, które grożą wierzącym wszystkich czasów i szerokości geograficznych – butę, pychę i obłudę. Prośmy dzisiaj o życie w prawdzie i zrozumienie tego, że jedynie całkowity dar z siebie prowadzi do autentycznego szczęścia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na renowację Kalwarii Piekarskiej – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

Z ŻYCIA PARAFII

 

 1. Dziś o godz.16.00 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych zalecanych w wypominkach, a w poniedziałek, wtorek i środę  - o godz.17.00.
 2. Nowenna do MBNP - w środę o godz. 7.00.
 3. W piątek (2. piątek miesiąca) zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu. 
 4. W sobotę (11.11.) przypada Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Do udziału we Mszy św. koncelebrowanej w intencji naszej Ojczyzny i zmarłych zalecanych o godz. 9.30 zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, poczty sztandarowe i wszystkich parafian. Po Mszy św. procesyjnie przejdziemy do Pomnika Powstańców z Kostuchny. Przy Pomniku będzie okolicznościowe przemówienie i złożenie kwiatów. Parafian prosimy o udekorowanie domów flagami narodowymi. 
  W sobotę w naszym kościele od 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą. W nowym konfesjonale wyznaczony ksiądz będzie spowiadał pół godziny przed Mszami św.: w tygodniu - codziennie, a w niedziele - przed Mszą św. o godz. 8.00. (jest w nim możliwość skorzystania z sakramentu w zamykanej części na klęcząco lub na siedząco lub z drugiej strony w tradycyjnie otwartej części konfesjonału).
 5. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Annę Połap z ul. Żeleńskiego, a w poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Janusza Chwalczyk, zam. ul. Wantuły 2. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 6. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania przy parafii: 
  - Oaza Młodzieżowa ma spotkanie w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o 18.00. 
  - Ministranci mają spotkania w sobotę o godz. 9.00, - a Dzieci Maryi o godz. 10.00 - w Domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do tych wspólnot dołączyć.
 7. W poniedziałek można skorzystać z darmowych porad prawnych w kancelarii parafialnej od godz. 17.00 - do 18.00 (darmowe porady prawne będą udzielane w co drugi poniedziałek).
 8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o parafiach, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych; także artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej. Jest „Mały Gość Niedzielny”, „Różaniec” i nasza parafialna gazetka „Trinitas”, a w niej umieszczony jest plan kolędy na czas przedświąteczny.
 9. 15 listopada (w środę) o godz. 18:30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko, w którym planowany jest udział blisko 300 wykonawców (chór, orkiestra, soliści, tancerze, grupy taneczno-teatralne), ma charakter oratoryjno–musicalowy. Będzie ono opowiadać, w oparciu o biblijny przekaz, o życiu Matki Bożej, odwołując się jednocześnie do tradycyjnych motywów pobożności maryjnej. Zachęcamy parafian do udziału w widowisku. Bilety na spektakl w cenie 120  zł. można nabyć w zakrystii.
 10. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej parafii, a przed kościołem będzie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka na fundację papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Radzie Parafialnej i Wolontariuszom z parafii bardzo serdecznie dziękujemy za przeprowadzoną kwestę na naszym cmentarzu, a wszystkim parafianom i gościom za hojne wsparcie tej kwesty.
 11. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne zapraszają do udziału w I Zjeździe Absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 38 w Kostuchnie w dniu 17 listopada br. Szczegóły podano na plakacie.