Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
12.11.2023 r.

Roztropne panny z dzisiejszej Ewangelii są obrazem Kościoła, który oczekuje na przyjście Oblubieńca. Pan powróci do swojej własności, a ci którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę mogą z nadzieją spodziewać się wejścia na Jego ucztę. U progu tej Eucharystii prośmy o dar autentycznej wiary, która wyraża się w naszych czynach.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej parafii – Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 

Z ŻYCIA PARAFII

 

 1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę. Przed kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę  ogólnopolską na  Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 
  O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo za wstawien. błog. o. Stanisława Kubisty za zmarłych.
 2. We wtorek - 14 listopada - o godz. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  W środę o godz. 7.00 - Nowenna do MBNP.  
 3. W piątek (3. piątek miesiąca) o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia, a Wieczór Miłosierdzia rozpoczniemy koncelebrowaną Mszą św. o godz. 18.00 w intencji Bractwa św. Józefa oraz uczestników wieczoru miłosierdzia; po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu i zawierzenie siebie i naszej parafii Bożemu Miłosierdziu. 
 4. W sobotę w naszym kościele od 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia  -  pół godziny przed każdą Msza Świętą (w nowym konfesjonale wyznaczony ksiądz będzie spowiadał pół godziny przed Mszami św.: w tygodniu - codziennie, a w niedziele - przed Mszą św. o godz. 8.00)
 5. Przyszłą niedzielę (19.11.) w naszej archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej; to także Światowy Dzień Ubogich. O godz. 12.30 Msza św. z liturgią Chrztu św. oraz w int. rocznych dzieci. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w Domu katechetycznym.
 6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Janusza Chwalczyk z ul. Wantuły i + Halinę Mrowiec z ul. Porzeczkowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 7. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania przy parafii:
  -  Oaza Młodzieżowa ma spotkanie w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o 18.00. 
  -  Ministranci mają spotkania w sobotę - o godz. 9.00, - a Dzieci Maryi - o godz. 10.00 w Domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do tych wspólnot dołączyć.
 8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę, a także rozmowa z polskimi uczestnikami synodu o synodalności. Są też inne pozycje prasy katolickiej. Od dzisiejszej niedzieli w naszej parafii dostępny jest dla najmłodszych miesięcznik „Staś” w cenie 10 zł.
 9. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli 15. dnia miesiąca przeznaczona jest na inwestycje naszej parafii (na elektroniczny system ewidencji grobów na cmentarzu) – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 10. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne zapraszają do udziału w I Zjeździe Absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 38 w Kostuchnie w dniu 17 listopada br. Szczegóły podano na plakacie.