Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

I NIEDZIELA ADWENTU
3 grudnia 2023 r.

„Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił” – woła proroka Izajasz. Czas Adwentu, który rozpoczynamy, to radosne i pełne tęsknoty oczekiwanie na przyjście Boga. Pan chce usunąć z naszych dróg wszystko to, co przeszkadza w objawieniu się Jego miłości. Niech udział w tej Eucharystii pomoże nam odrzucić wszystko, co sprzeciwia się sprawiedliwości i sprawi byśmy byli zdolni rozpoznać czas Jego przyjścia.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej parafii (zapłacenie rachunków za energię elektryczną i bieżące opłaty) – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości – przy ołtarzu świętej Barbary wyłożona jest Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać przyrzeczenia abstynencji. O godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo przebłagalne za  grzechy pijaństwa.

2. Zachęcamy do przygotowania w naszych domach symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów. Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy na tegoroczne roraty. Na Msze św. roratnie dzieci zapraszamy z lampionami, a młodzież i dorosłych prosimy o przyniesienie świec. Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek wyjątkowo o 16.30. W bocznej kaplicy znajduje się dekoracja - SERCE PEŁNE DOBRA - tam można składać dary na codzienne nagrody dla dzieci uczęszczających na roraty.

3. Trwają - Duszpasterskie odwiedziny rodzin – Kolęda (rozpoczęcie od godz. 14.00).
W przyszłą sobotę (9.12.) 
I. - ul. Żarnowcowa od nr 1
II. - ul. Migdałowców /od ostatniego numeru/
III. - ul. Migdałowców - Os. Zielone nr 10 e - a, nr 10
W przyszłą niedzielę (10.12.) 
I. - ul. Ks. Szramka od nr 26
II. - ul. Bazyliowa od nr 46, Zawilców

4. W poniedziałek (4.12.) o godz. 7.30 Msza św. dziękczynno – błagalna ku czci św. Barbary w int. Dyrekcji i Pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA. Oddział KWK „Mysłowice Wesoła I” i ich rodzin oraz w int. Emerytów i Rencistów Kop. „Murcki – Boże Dary” i członków ich rodzin, ze wsp. zmarłych pracowników górnictwa. Do udziału zapraszamy wszystkich górników, emerytów i rencistów i ich rodziny.

5. Również w poniedziałek można skorzystać z darmowych porad prawnych w kancelarii parafialnej od godz. 17.00 do 18.00 (darmowe porady prawne będą udzielane w co drugi poniedziałek). 
Nowenna do MBNP - w środę o godz. 7.00. Msza św. roratnia o godz. 18.00.  

6. W Pierwszy Czwartek - o 7.30 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań. Msza św. wieczorna – roratnia o godz. 18.00.

7. W piątek – 8 grudnia – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. 
Msze św. o godz. 7.30, o 16.30 – w int. Dzieci Maryi, o 18.00 – w int. Młodzieży Oazowej oraz Rodzin Domowego Kościoła. Od godz.12.00 „Godzina Łaski” - zachęcamy do modlitwy. Objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie (12.00 -13.00), ześlę wiele łask dla duszy i ciała”. Postaraj się oddać Niepokalanej całą Świętą Godzinę. W piątek (2. piątek miesiąca) – zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu - od Mszy św. wieczornej godz. 18.40 – do rana, godz. 7.30.

8. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Zelatorów Żywego Różańca w Domu katechetycznym. Od 17.00 - 18.00 w sobotę jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. z liturgią chrztu św. i w intencji rocznych dzieci. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.+ Marcina Gutkowskiego z Anglii. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

11. Chorych i osłabionych wiekiem parafian  odwiedzimy w miesiącu grudniu przed Świętami - 16 grudnia (sobota).

12. Dzieci i młodzież - zapraszamy na spotkania przy parafii: Oaza Młodzieżowa ma spotkanie w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o 18.00. Ministranci mają spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi o godz. 10.00 w Domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do tych wspólnot dołączyć.

13. Przy wyjściu z kościoła w drzwiach głównych u Pań z Zespołu Charytatywnego można nabyć opłatki (duże i małe) i Wigilijne świece Caritas. Ofiary składane przy zakupie opłatków przeznaczone są na cele charytatywne archidiecezji i parafii.

14. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Polecamy najnowszego „Gościa Niedzielnego” z cyklem adwentowych artykułów. Jest „Mały Gość Niedzielny”. Nowy numer miesięcznika „Różaniec”. I pierwszy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” – numer poświęcony historyczności Jezusa – w cenie 12 zł.  Jest również nasz miesięcznik „Trinitas” z planem kolędy. Są do nabycia także inne pozycje prasy katolickiej.

15. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli 15. dnia miesiąca będzie przeznaczona na elektroniczny system ewidencji grobów na cmentarzu i ogrzewanie kościoła, a przed Kościołem Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.