Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31 grudnia 2023 r.

Bóg, nieskończony i niepojęty, stał się prawdziwie człowiekiem i zechciał mieszkać w ludzkiej rodzinie, otoczony miłością matki i ojca. Ta Święta Rodzina stała się dla każdego z nas przykładem życia w bliskości z Jezusem każdego dnia. Módlmy się więc dzisiaj za nasze rodziny, także te podzielone, rozbite, przeżywające kryzysy i brak pojednania, aby zajaśniał w nich blask Bożego Narodzenia. W ostatni dzień roku kalendarzowego dziękujmy też Bogu za wszystkie wydarzenia ostatnich miesięcy, które mogły nastąpić tylko dzięki temu, że Bóg nas miłuje i podtrzymuje nas w istnieniu. Ufni w Jego opiekę prośmy, abyśmy umieli przyjmować dawany nam czas jako wyraz Jego miłosierdzia i abyśmy nie tracili ani chwili, aby Go poznawać i miłować w naszych bliźnich.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie rachunków za media i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 

Z ŻYCIA PARAFII

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na uroczyste Nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne na zakończenie roku. Każdy kto dzisiaj publicznie odmówi hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni pozostałe warunki może uzyskać odpust zupełny.
 2. W poniedziałek - NOWY ROK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. tak jak w niedzielę, kolekta na WŚSD w Katowicach. 
 3. Od wtorku do czwartku w związku z odwiedzinami duszpasterskimi - kolędą - nie będzie Mszy św. wieczornych. 
  Plan kolędy na najbliższe dni: 
  kolędę rozpoczynamy w tygodniu - o godz.16.00,  w soboty i niedziele - o godz. 14.00:
  • we wtorek kolęda (02.01.)
  I.   ul. Urbana /od ostatniego numeru/
  II.  ul. Solika, Jordan-Łowińskiej /od pierwszego numeru/, Wieżowa /od ostatniego numeru/
  III. ul. Ogrodzińskiego /od pierwszego numeru/
  • w środę (03.01.)
  I.   ul. Krupińskiego /od ostatniego numeru/
  II.  ul. Hierowskiego /od ostatniego numeru/
  III. ul. Zabłockiego nr 20b - 20a, nr 15 - 1
  • w czwartek (04.01.)
  I.  ul. Zabłockiego nr 24a, 24, 22 
  II. ul. Zabłockiego MODERNA III: nr 29, 29a, 29b, MODERNA II: nr 27 - 27a, 25 - 25e, MODERNA I: nr 23 -23f, 21 - 21e   
  III. ul. Surówki od nr 4, Musioła od nr 30
  • w piątek (05.01.)
  I. ul. Łopianowa /od pierwszego numeru/
  • w niedzielę (07.01.)
  I.  ul. Adamczyka, Wieniawskiego i Skoczylasa  
  II. ul. Witkiewicza /od pierwszego numeru/, Boznańskiej
  Mieszkańców nowych bloków przy ul. Zabłockiego nr 20 i 16 – prosimy o zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii (tel. 32-2028123), kolęda w tych blokach odbędzie się w niedzielę 21stycznia.
 4. W środę Nowenna do MBNP o godz. 7.00.
 5. Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
  ● w Pierwszy Czwartek - o godz. 7.30 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców, a po niej nabożeństwo w intencji powołań.  
  ● w Pierwszy Piątek - o 7.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. nabożeństwo. O godz. 18.00 Msza św. (szkolna) - zapraszamy szczególnie dzieci po I i wczesnej Komunii św., dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania, także wszystkie dzieci szkolne i rodziców, a Msza św. sprawowana będzie w int.  dzieci po wczesnej i I Komunii św., które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci - godzinę przed Mszą św. wieczorną. Kolekta pierwszo-piątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym.
 6. W Sobotę (6.01.) - OBCHODZIMY UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. (Święto Trzech Króli) – MSZE ŚW. W PORZĄDKU NIEDZIELNYM. 
  Jest to również I sobota miesiąca - o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca NMP i w int. jubilatów Żywego Różańca z miesiąca stycznia; wcześniej o godz. 7.10 – medytacja biblijna, o godz. 7.30 – różaniec. Kolekta przeznaczona będzie na misje.
  W tym dniu Orszak Trzech Króli - rozpoczęcie o 12.00 przed Katedrą Chrystusa Króla – informacje na plakatach.
 7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Władysława Małyjurek z ul. Żeleńskiego. We wtorek - 2.01. - o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Leszka Paluszkiewicz z Murcek, a o godz. 10.00 - pogrzeb + Włodzimierza Trlik, zam. ul. Sołtysia 152. Wieczny odpoczynek...
 8. W kolejne niedziele stycznia zapraszamy do naszego kościoła - na kolędowanie: 
  • 7 stycznia, o godz. 16.00 – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów: „Modus Vivendi” i „Słowiczek”
  • 21 stycznia, o godz. 16.15 – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru im. Św. Grzegorza - z Panewnik 
 9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Jest noworoczny numer „Trinitasu” z planem kolędy na styczeń, miesięcznik „Różaniec” – od stycznia w nowej cenie10 zł, są i inne pozycje prasy katolickiej.
 10. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii, w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.