Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

X NIEDZIELA ZWYKŁA
9 czerwca 2024 r.

W dzisiejszej liturgii Zbawiciel zapewnia nas, że Jego najbliższą rodziną są ci, którzy pełnią wolę Bożą. W 25 rocznicę beatyfikacji bł. o. Stanisława Kubisty, SVD, dziękujemy za błogosławionego z Kostuchny, który dla nas jest wzorem pełnienia woli Bożej.
Dzisiaj gościmy w naszej parafii O. Henryka Ślusarczyka, misjonarza ze Zgromadzenia Słowa Bożego – Księży Werbistów, przełożonego Domu Misyjnego w Kleosinie na Podlasiu, który głosi nam Słowo Boże.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 


Z ŻYCIA PARAFII

13 czerwca przypada jubileusz 25-lecia beatyfikacji 108 polskich męczenników, a wśród nich o. Stanisława Kubisty z Kostuchny, SVD. Ojcowie Werbiści z tej okazji przygotowali Jubileuszowy Album i miesięcznik „Misjonarz” poświęcony nowym błogosławionym – można zabrać je ze stolika, który znajduje się za ławkami po lewej stronie.

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na niedzielne Nieszpory. 
 2. W środę o godz. 7.00 nowenna do M. Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwy do bł. O. Stanisława Kubisty.
 3. W czwartek – 13. dzień miesiąca, w naszej parafii Dzień Fatimski: o godz. 17.00 Msza św. koncelebrowana w int. dobrodziejów, budowniczych i fundatorów naszego kościoła, po niej, ok. godz. 18.00 różaniec fatimski, następnie procesja światła i zakończenie Apelem Jasnogórskim. 
 4. W tym tygodniu przypada 2. piątek miesiąca - zapraszamy chętnych na Nocną Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 18.30 – 7.30. Są jeszcze wolne godziny. Można się zapisać u p. Joanny –  numer telefonu na tablicy ogłoszeń.
 5. W sobotę od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W nowym konfesjonale wyznaczony ksiądz będzie spowiadał: w czwartki przed Mszami św. i w soboty przed poranną Mszą św. i podczas adoracji (jest w nim możliwość skorzystania z sakramentu w zamykanej części na klęcząco lub na siedząco, lub z drugiej strony w tradycyjnie otwartej części konfesjonału).
 6. W przyszłą niedzielę (16.06.) o godz. 11.00 ksiądz neoprezbiter Paweł Żmija odprawi Mszę św. prymicyjną w naszej parafii, a w niedzielę - 23 czerwca - będzie głosił Słowo Boże i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Polecamy szczególnie najnowszego „Gościa Niedzielnego”, w którym jest obszerny artykuł o naszej Parafii i szerzej o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi.
  Do nabycia także jest nowe wydanie Gościa HISTORIA KOSCIOŁA - w cenie 12 zł – w którym można przeczytać m.in. o tym, czy św. Piotr przebywał w Rzymie, oraz jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego. Są i inne pozycje prasy katolickiej.
 8. Z dniem 31 sierpnia dekretem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, SAC, do naszej parafii przychodzi nowy ksiądz wikariusz Mateusz Seweryn (z parafii św. Jadwigi w Katowicach - Szopienicach), natomiast ks. Grzegorz Matuszczyk został wikarym w parafii św. Stanisława bpa w Żorach. Ks. Bernard Drozd przechodzi na emeryturę, a do naszej parafii z pomocą duszpasterską został skierowany ks. Jakub Kania – notariusz Sądu Metropolitalnego w Katowicach. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę „15” dnia miesiąca jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii: na  piec gazowy do ogrzewania probostwa i modernizację instalacji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”: za ofiary składane podczas Mszy świętych i przelewane na konto bankowe naszej parafii. Serdecznie dziękujemy grupie Parafian, którzy tak pięknie zadbali o ukwiecone, zielone otoczenie pomnika naszego patrona błog. Stanisława Kubisty z Kostuchny i wokół naszego kościoła.

  OGŁOSZENIA INNE
 10. "Marsz Dla Życia i rodziny” odbędzie się w Katowicach dnia 16 czerwca br. pod hasłem: „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”. Udział całych rodzin w tym marszu będzie ukazaniem piękna i radości jaka płynie z rodziny oraz szacunku do życia każdego człowieka od poczęcia aż do śmierci. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Św. o 12:00 w Archikatedrze, po niej odbędzie się marsz zakończony "Piknikiem Rodzinnym" w Parku Kościuszki, z atrakcjami dla całej rodziny. Szczegóły wydarzenia na plakacie, na profilu katowickiego marszu na Facebooku i Facebooku parafialnym.
 11. W najbliższą sobotę,15 czerwca Przychodnia Bracka Staszic w Giszowcu zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje dla dorosłych i dzieci. Podczas akcji BIAŁEJ SOBOTY będzie można skorzystać m. in. z badań USG, konsultacji specjalistów, dietetyka, podologa, badań EKG, konsultacji fizjoterapeutów oraz wielu innych. Szczegóły na plakacie.
 12. XXI Katowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 31 lipca do 3 sierpnia br.; bliższe informacje na plakatach i w kancelarii parafii św. Anny w Katowicach - Janowie.
 13. Parafia Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Piotrowicach zaprasza na weekendowy wyjazd rodzinny rekolekcyjno-rekreacyjny do Brennej w dniach od 27 - 29.09.2024 - zapisy do 21.06.br. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na facebooku parafii Piotrowice; telefon kontaktowy - 502 211 492.