Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
16 czerwca 2024 r.

W dzisiejszej liturgii usłyszymy o Królestwie Bożym podobnym do ziarna, które zasiane w glebę wyrasta i przynosi wielki plon. Ziarno Słowa Bożego jest darem danym dla naszego wzrostu. Przyjmijmy ten dar z otwartym sercem i pełni wdzięczności włączmy się w przeżywanie liturgii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli „15” dnia miesiąca jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.
Bóg zapłać za wszelkie ofiary.


Z ŻYCIA PARAFII

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Prymicji Ks. neoprezbitera Pawła Żmiji. 
  O godz. 16.00 zapraszamy na niedzielne Nieszpory, którym będzie przewodniczył Ks. neoprezbiter.
 2. W poniedziałek od godz.17.00 - 18.00 w kancelarii parafialnej można skorzystać z darmowych porad prawnych (porady prawne będą udzielane w co drugi poniedziałek).  
 3. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek o godz. 17.00 Koncelebrowana Msza św. dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego – W INTENCJI UCZNIÓW I NAUCZYCIELI NASZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I TECHNIKUM, oraz W INTENCJI PAŃ KATECHETEK, KTÓRE W NAJBLIŻSZYM CZASIE BĘDĄ PRZEŻYWAŁY SWOJE URODZINY – do wspólnej modlitwy zapraszamy również pracowników administracji i rodziców. 
  Po Mszy św. wieczornej Grupa Biblijna zaprasza wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym na spotkanie do Domu katechetycznego.
 5. W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca - o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia  Bożego, o godz. 15.00 - Koronka w kościele, a Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia.
 6. W sobotę od godz. 7.00 Ks. neoprezbiter w ramach objazdu chorych (za 6 lipca) odwiedzi chorych i osłabionych wiekiem parafian i udzieli im błogosławieństwa prymicyjnego – chorych można zgłaszać do środy w zakrystii lub w kancelarii. Dodatkowa Msza św. o godz. 11.00 w sobotę sprawowana przez Ks. neoprezbitera w intencji chorych - z udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego.  
  Od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W zamykanym konfesjonale wyznaczony ksiądz będzie spowiadał: w czwartki przed Mszami św. i w soboty przed poranną Mszą św. i podczas adoracji.
 7. W przyszłą niedzielę (23.06.) Ks. neoprezbiter Paweł Żmija będzie głosił Słowo Boże i udzielał po Mszach św. błogosławieństwa prymicyjnego. O godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojców (Dzień Ojca).
 8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim o Marszu dla Życia i Rodziny, który 16 czerwca przejdzie ulicami kilkunastu polskich miast, a kulturze, która stawia znak zapytania nad rodziną, pokazuje i głęboki jej sens i piękno. Do nabycia jest także nowy numer „Małego Gościa”. Są i inne pozycje prasy katolickiej.
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na archidiecezję. A przed kościołem Ksiądz Arcybiskup Adrian, prosi o przeprowadzenie zbiórki na rzecz - prowadzonego przez Caritas - Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”: za ofiary składane podczas Mszy świętych i przelewane na konto bankowe naszej parafii. 
 10. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.+ Annę Komarową: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

  OGŁOSZENIA INNE
 12. "Marsz Dla Życia i Rodziny” odbędzie się dzisiaj w Katowicach pod hasłem: „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”. Udział całych rodzin w tym marszu będzie ukazaniem piękna i radości jaka płynie z rodziny oraz szacunku do życia każdego człowieka od poczęcia aż do śmierci. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Św. o 12:00 w Archikatedrze, po niej odbędzie się marsz zakończony "Piknikiem Rodzinnym" w Parku Kościuszki, z atrakcjami dla całej rodziny. 
  Szczegóły wydarzenia na plakacie, na profilu katowickiego marszu na Facebooku i Facebooku parafialnym.
 13. W dniach 22-23 czerwca 2024 r. w parafii NSPJ i św. Jana Bosko w Piotrowicach odbędzie się peregrynacja – nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, wielkiej apostołki Bożego Serca. (rozpoczęcie procesją w sobotę - 22 czerwca - o godz. 17.20).
 14. XXI Katowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 31 lipca do 3 sierpnia br., bliższe informacje na plakatach i w kancelarii parafii św. Anny w Katowicach - Janowie.