Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 czerwca 2024 r.

Całe stworzenie jest posłuszne swojemu Stworzycielowi, nawet wicher i jezioro. Jedynie człowiek, mając wolną wolę, może wybierać, komu chce służyć. Nasza obecność na Eucharystii oznacza, że wybieramy naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech On przemienia nasze serca i prowadzi do zjednoczenia z Ojcem i Duchem Świętym.
W dzisiejszą niedzielę Boże Słowo głosi ksiądz neoprezbiter Paweł Żmija, a po Mszach świętych będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby archidiecezji – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

Z ŻYCIA PARAFII

 1. Dzisiaj przed kościołem po Mszach św. Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzają zbiórkę na rzecz - prowadzonego przez Caritas - Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 16.30 zapraszamy na niedzielne Nieszpory. 
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 3. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w int. zmarłych w miesiącu czerwcu.
 5. W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W czasie wakacji w zamykanym konfesjonale wyznaczony ksiądz będzie spowiadał: w czwartki i w soboty podczas adoracji.
 6. Od przyszłej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. – w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 12.30.
 7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” – o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary - O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności. Polecamy i inne pozycje prasy religijnej.
 8. Bractwo Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic 
  w dniach 27 - 28 sierpień (wtorek - środa). Koszt 200,- zł. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu: 668 441 207. Szczegóły na plakacie.
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na naszą parafię (opłacenie bieżących rachunków). Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary składane podczas Mszy św. i za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.