Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 czerwca  2024 r.

„Nie bój się, wierz tylko” – to wezwanie z czytanego dziś fragmentu Ewangelii Jezus kieruje nie tylko do ojca dziewczynki, którą za chwilę wskrzesi. Zbawiciel prosi każdego z nas: niezależnie od tego, co przeżywasz – ufaj, a zobaczysz cud. Przedstawmy dobremu Bogu nasze sprawy i pozwólmy Mu działać.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię (opłacenie bieżących rachunków) – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę o godz. 7.00 - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
  -  w Pierwszy Czwartek - o godz. 7.30 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w intencji służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań; w tym dniu Msza św. wieczorna o godz. 17.00. 
  -  w Pierwszy Piątek - o 7.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. nabożeństwo. Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00. Kolekta pierwszopiątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym. 
  - w Pierwszą Sobotę - o 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi - od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla Jubilatów z miesiąca lipca, a po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. 
  W sobotę również przypada – wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Jest to święto patronalne Apostolstwa Chorych, pamiętajmy o chorych w naszych modlitwach. W tym dniu odbywa się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę, gdzie będzie Msza św. o godz. 11.00. 
  W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. W ciągu tygodnia spowiedź św. - pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie wakacji w zamykanym konfesjonale wyznaczony ksiądz będzie spowiadał: w czwartki i w soboty podczas adoracji.
 4. W niedzielę obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. – nie ma Mszy św. o godz. 12.30.
 5. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.+ Józefa Matuszczyk z ul. Żeleńskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
 6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa. Polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i inne pozycje prasy katolickiej. Jest lipcowy numer naszej parafialnej gazetki – „Trinitasu”.
 7. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Stolicę Apostolską (Świętopietrze). Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przeprowadzą po Mszach św. zbiórkę na parafie naszej diecezji poszkodowane przez trąbę powietrzną. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary składane podczas Mszy św. i za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. Dzieciom, młodzieży i wszystkim rozpoczynającym urlopy życzymy Bożych, radosnych, bezpiecznych wakacji.