Aktualności
parafiakostuchna.pl
  • Śląski Urząd Wojewódzki wraz z Caritas prowadzi akcję przyjęcia uchodźców w domach naszych parafian. Należy podać następujące dane: imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon, adres lokalu, ilość deklarowanych osób do przyjęcia/ilość pomieszczeń, deklarowany czas pobytu uchodźców/. Relokacja uchodźców będzie koordynowana przez Śląski Urząd Wojewódzki. Przyjmowanie uchodźców odbywa się na koszt przyjmującego, który zabezpiecza nocleg, media oraz wyżywienie. Prosimy zatem o rozważne podejmowanie decyzji według własnych możliwości finansowych. Zapisy po każdej Mszy św. w niedzielę i w tygodniu, oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

  • Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego, nie mają co dać dzieciom dojedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna w na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach https://katowice.caritas.pl oraz w naszych gablotkach i stronie internetowej parafii. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm (lub podobnych). Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest również do pobrania ze strony internetowej. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia Prosimy też o nowe artykuły (nieużywane): pościel, środki higieniczne, lekarstwa przeciwbólowe, bandaże, koce itp. Paczki-Produkty można składać do kosza przy bocznym ołtarzu.

Lista proponowanych produktów

List do paczki