Aktualności
parafiakostuchna.pl

Zaproszenie na odpust do Pszowa i zakończenie Jubileuszu 300-lecia.

a) W dzień urodzin Matki Bożej tj. piątek 8 września odbędzie się w pszowskiej bazylice o godz. 18.00 koncert „Oratorium Pszowskiego” w wykonaniu orkiestry, chóru i solistów.
b) Procesja z obrazem Matki Bożej Uśmiechniętej wyruszy w sobotę 9 września o godz. 18.00 z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach. Będzie nawiązywała do historycznego wydarzenia z 1723 r., kiedy to wodzisławscy parafianie przekazali odmalowany obraz parafianom z Pszowa. Fakt ten upamiętnia przydrożna kapliczka obok kokoszyckiego kościoła. Procesja zakończy się przy bazylice nabożeństwem czuwania i apelem maryjnym.
c) Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w niedzielę 10 września.

W programie:
godz. 10.00 – Godzina różańcowa;
godz. 11.00 – Suma odpustowa pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego;
godz. 14.00 – Koncert maryjny w wykonaniu dzieci i młodzieży;
godz. 15.30 – Nieszpory maryjne.