19 lutego 2023 r.

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie”. Nasze ludzkie siły nie wystarczą, by wprowadzić w życie wymagające słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Prosimy zatem u progu tej Eucharystii, aby sam Bóg dotknął naszych serc i uzdolnił nas do pójścia drogą chrześcijańskiej doskonałości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej adoracji w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu; plan adoracji umieszczony jest w gablotce.
    Dzisiaj rozpoczęcie adoracji od godz. 13.30, zakończenie o 16.15;  na godzinę 15.30 zapraszamy szczególnie małżonków (rozważania na tej adoracji prowadzone przez Domowy Kościół, będą dotyczyły właśnie małżeństwa i rodziny). W poniedziałek adoracja od godz. 10.00, a we wtorek - od godz. 9.00 do 18.00. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości - zachęcamy do podejmowanie zobowiązań abstynencji i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
    Również dzisiaj, o godz. 18.00 (po Mszy św. o godz. 17.00) w naszym kościele parafialnym będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Amatorska Grupa Teatralna "ADONAI", działająca przy parafii p.w. św. Jerzego w Rydułtowach, WYSTAWI SPEKTAKL pt. "TAJEMNICA EUCHARYSTII" na podstawie wizji mistyczki i stygmatyczki Cataliny Rivas. Zachęcamy wszystkich do przeżycia tego doświadczenia wiary i obietnicy Chrystusa, który jest pośród nas. ZAPRASZAMY DZIECI, MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH. (wstęp wolny, po spektaklu będzie można złożyć ofiary na sfinansowanie dojazdu i rozwój grupy teatralnej).
    Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę, o którą prosił Abp Wiktor, jako pomoc poszkodowanym w wyniku wybuchu na probostwie ewangelickim w Szopienicach - „Bóg zapłać” za pomoc.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie.
  3. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. O godz. 7.00 nowenna do MBNP. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00.
    Informujemy, że tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, będziemy przezywali od 4-8 marca. Już dziś Wszystkich serdecznie zapraszamy. (bliższe informacja o rekolekcjach na plakatach i stronie internetowej). A rekolekcje szkolne odbędą się w dniach od 27 - 29 marca br.
  4. W czwartek o godz. 17.45 spotkanie członków i sympatyków Kręgu Biblijnego w Domu Katechet.
  5. Zachęcamy wszystkich do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: w piątki o godz. 17.15 odprawiamy Drogę Krzyżową, polecając dusze zmarłych (od godz. 17.00 czytanie wypominek) – zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać do skarbonki umieszczonej przy stoliku z prasą lub w zakrystii. I piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystywania seksualnego i ich rodzin, za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. wikariusz Paweł Ścibor z parafii w Podlesiu
  6. W sobotę (25.02.) odbędzie się w naszej parafii Regionalny Dzień Skupienia FZŚ. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00, następnie spotkanie w Domu Katechetycznym. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w sobotę od godz. 17.00 do 18.00;  w tygodniu - spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Elżbietę Matuszczyk w Książenicach, + Hildegardę Sieroń z ul. Szarych Szeregów i + Henryka Tomczak z ul. Żarnowcowej. W poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Franciszka Bywalec, zam. ul. Kałuży 29 a.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
    Serdeczne „Bóg zapłać”  ks. Proboszczowi Krzysztofowi i ks. Bernardowi za ofiarę Mszy św. pogrzebowej śp. Elżbiety Matuszczyk, uczestnikom pogrzebu i wszystkim parafianom za ofiarowane modlitwy i wsparcie składa Ks. Grzegorz i rodzina.
  8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” wprowadza w zaczynający się w najbliższą środę Wielki Post. Warto przeczytać m.in. o tym skąd wziął się i jaką  treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa. Jest również nowy numer „Małego Gościa”.
  9. „Bóg zapłać” za kolektę przeznaczona na cele inwestycyjne parafii: spłatę rachunku za wymianę piecy do ogrzewania kościoła i Domu katechetycznego i opłacenie rachunku za ogrzewanie.
    Dziękujemy Wam za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.