II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
5 marca 2023 r.

Dzisiaj rozpoczynamy czas tegorocznych  PARAFIALNYCH  REKOLEKCJI  WIELKOPOSTNYCH, które w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem „Powroty synów marnotrawnych” (na motywach obrazu Rembrandta). Rekolekcje poprowadzi: ks. Piotr Brząkalik – emerytowany proboszcz, publicysta, współpracownik Radia eM, Radia Katowice i TVP 3 Katowice, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w rekolekcjach. Msze św. z rekolekcyjnym słowem dla wszystkich dziś na każdej Mszy św. oraz od jutra do środy na Mszach o 7.30 i 18.00. Niech ten piękny czas staje się impulsem i początkiem naszej przemiany, dobrego przeżycia Wielkiego Postu i jak najlepszego przygotowania się do Świąt Paschalnych.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godz. 18.00 Rekolekcyjne podpowiedzi dla kobiet.
    Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Charytatywny zbierać będzie ofiary materialne na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Wszystkim składamy Bóg zapłać za ofiary na pomoc dla misjonarzy.
  2. W poniedziałek o godz. 19.00 Rekolekcyjne podpowiedzi dla mężczyzn.
  3. We wtorek, o godz. 19.00 Rekolekcyjne podpowiedzi dla młodzieży. Zapraszamy młodzież klas 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, młodzież uczącą się, studiującą i pracującą.
  4. W środę o godz. 7.00. nowenna do MBNP, to dzień zakończenia parafialnych rekolekcji. Msze św. na zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym i możliwością uzyskania odpustu  o godz.: 7.30 i 18.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 z nauką rekolekcyjną dla chorych Parafian (i udzielaniem Sakramentu Chorych z błogosławieństwem Lourdzkim). Rodziny i sąsiadów prosimy o umożliwienie dotarcia chorym do kościoła. W tym dniu zebrana kolekta na zakończenie  rekolekcji - będzie naszym darem wdzięczności dla rekolekcjonisty.
  5. W czwartek (9.03.) o godz. 17.00 Msza św. wieczorna, a o godz.18.00 w kościele odbędzie się spot- kanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej – obecność obowiązkowa.
  6. W piątek - o godz. 17.15 odprawiamy Drogę Krzyżową, polecając Bogu dusze naszych zmarłych (od godz. 17.00 czytanie wypominek). Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać do skarbonki umieszczonej przy stoliku z prasą lub w zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogą Krzyżową, mogą uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. To 2. piątek miesiąca – zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00. Są jeszcze wolne godziny adoracji – numer telefonu, by się na nie zapisać - na tablicy ogłoszeń.
  7. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Zespołu Charytatywnego w Domu katechetycznym.
    Od godz. 17.00 w sobotę adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Leonardę Kotyrba z ul. Wieżowej i + Józefa Sopalskiego z ul. Żeleńskiego. W poniedziałek o godz. 9.00 odbędzie się pogrzeb + Tadeusza Baron, zam. ul. Kściuczyka 4/7. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
  9. W godzinach urzędowania kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na II półrocze 2023 r. – od lipca do grudnia. Prosimy pamiętać o rezerwowaniu I rocznic śmierci. Stypendium mszalne regulujemy najpóźniej na 2 tygodnie przed terminem Mszy św.
  10. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia – nieumiejętnych pouczać. Są do nabycia także inne pozycje prasy religijnej.
  11. Serdecznie zapraszamy narzeczonych do wzięcia udziału w 3 naukach przedślubnych, które odbędą się w Domu Katechetycznym w dniach od 23 - 25 marca br., czyli w czwartek - godz.18.00, piątek - godz. 19.00 i sobota - godz. 10.00. Zapisy w kancelarii lub telefonicznie, nr:  32/ 20 28 123 w godzinach urzędowania.
  12. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę w dniach  9 - 10 - 11 maj 2023 (wtorek - czwartek) na trasie Licheń - Warszawa. Koszt 400,- zł. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu:  668-441-207.
  13. Dziękujemy Wam za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta „15” dnia miesiąca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii: spłatę rachunku za wymianę piecy do ogrzewania kościoła i Domu katechet.  i opłacenie rachunku za ogrzewanie.
  14. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł.ks.Emila Szramka oraz Katolicka Szkoła Podstawowa zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 11 marca w godzinach 10.00 - 13.00. Zespół Szkół ma swoją siedzibę w centrum Katowic przy ul. Kobylińskiego 4. Odwiedzając szkołę będzie można zapoznać się z jej ofertą edukacyjną oraz wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach specjalnie przygotowanych dla Gości. Szczegóły na plakacie i ulotkach.