XXV Niedziela Zwykła
18.09.2022 r.

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Tylko w słuchaniu słowa Jezusa jesteśmy w stanie wykonać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. W poniedziałek - po Mszy św. wieczornej spotkanie Bractwa Św. Józefa w Domu Katechetycznym. Zapraszamy również wszystkich czcicieli św. Józefa, którzy chcieliby do tej wspólnoty dołączyć.

3. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.

4. W czwartek (22 września) pierwsze spotkania informacyjno - formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych:
•    o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym - dla rodziców dzieci, które w tym roku chcą przystąpić do wczesnej Komunii świętej,
•    o godz. 18.45 w Kościele - dla rodziców dzieci z klas III Szkół Podstawowych.
Rodziców Dzieci Komunijnych i wczesnokomunijnych prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w zakrystii lub na stronie internetowej parafii oraz dostarczenie jej na spotkania. Uroczystość wczesnej i pierwszej Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 21 maja 2023 r.

5. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej pierwsze tym roku formacyjnym spotkanie Kręgu biblijnego w Domu Katechetycznym.

6. W sobotę - od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą.

7. W sobotę - 24 września - odbędzie się w naszym kościele pierwszy koncert - IV Międzynarodowego Festiwalu "Mistrzowie Modlitwy Muzyką". Szczegółowe informacje na banerze, plakatach i stronie internetowej: https://festiwal3xm.pl/. Retransmisja koncertów na falach radia eM w październikowe soboty o godz. 20.00.

8. Wszystkie dzieci naszej parafii, co niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy na spotkanie z owieczką Magdą; przez wspólny śpiew, krótką katechezę i konkursy chcemy rozważać Boże Słowo usłyszane podczas Eucharystii – w każdą niedzielę dzieci otrzymają obrazek.

9. Ministrantów i wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 do Domu katechetycznego. Dzieci Maryi i dzieci, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do Domu katechetycznego. A w dzisiejszą niedzielę (18 września) w Katedrze odbywa się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.
Oazę Młodzieżową oraz młodych chętnych do dołączenia do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

10. Uczniów - klas 6 i 7 (rozpoczynają pierwszy etap przygotowania do Sakramentu Bierzmowania) i klas 8 – którzy po zakończeniu etapu wstępnego formacji, w nowym roku szkolnym chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w zakrystii lub na stronie internetowej parafii oraz dostarczenie jej na pierwsze spotkanie. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 6, 7 i 8 wraz z rodzicami odbędzie się 26 września (poniedziałek) - o godz. 18.00 - zgromadzimy się na Mszy Św., a następnie na spotkaniu organizacyjnym.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Zygmunta Ciwis z ul. Kściuczyka, + Alojzego Makosz z ul. Ks.Szramka, + Ewę Kawałko z ul. Żeleńskiego,+ Janinę Romańską z Mysłowic, + Bogdana Kołodziejczyk z Ligoty i + Henryka Ciura z ul. Żeleńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

12. Do najnowsze Gościa Niedzielnego dołączona jest kolejna płyta CD z Biblią Audio. Są też inne pozycje prasy katolickiej.

13.  Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej parafii.