Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XXIV Niedziela Zwykła
11.09.2022 r.

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na Boże miłosierdzie. „Bóg nie męczy się przebaczeniem; to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie” Módlmy się w trakcie tej Eucharystii o otwartość serca na przemieniającą moc Bożej miłości.

Kolekta dzisiejszej niedzieli „15” dnia przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

1. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
2. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Piekarskiej – patronki archidiecezji. O godz. 7.30 Msza św. w int. imienniczek Maryi. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do bł. O.Stanisława Kubisty. O godz. 6.30 z parkingu – wyjazd pielgrzymów w Bieszczady.

3. We wtorek – 13 dzień miesiąca – wspominamy dzień objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy wszystkich na CZUWANIE FATIMSKIE, które rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św. w intencji wszystkich żyjących i zmarłych fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Po Eucharystii modlitwa różańcowa, procesja z figurą Matki Bożej i Apel maryjny. Poranna Msza św. o godz. 7.30 za zmarłe Marie.

4. W środę – 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.

5. W czwartek na Mszę Św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich należących do grup parafialnych i zaangażowanych w życie parafii oraz Parafialną Radę Duszpasterską. Tą Mszą Świętą i specjalnym błogosławieństwem i wręczeniem świec, chcemy rozpocząć kolejny rok formacji w grupach działają- cych przy parafii. Po Mszy Świętej zaprzysiężenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i spotkanie
w Domu katechetycznym.

6. W piątek (3. piątek miesiąca) – o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; o godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia, a Wieczór Miłosierdzia rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00,  po niej Adoracja Najśw. Sakramentu i zawierzenie siebie i naszej parafii Bożemu Miłosierdziu.

7. Wszystkie dzieci naszej parafii, od przyszłej niedzieli po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy na spotkanie z owieczką Magdą - przez wspólny śpiew, krótką katechezę i konkursy chcemy rozważać Boże Słowo usłyszane podczas Eucharystii – w każdą niedzielę dzieci otrzymają obrazek. Msza św. o godz. 8.00 jest ofiarowana od dzieci wczesno-komunijnych w int. p. katechetki Renaty Zmarzły.  O godz. 12.30 Msza św. z liturgią chrztu św., a nauka przedchrzcielna - w sobotę o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym.

8. Ministrantów i wszystkich chłopców, którzy chcieliby, służyć przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00 do Domu katechetycznego. Dzieci Maryi i dzieci, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do Domu katechetycznego. A w przyszłą niedzielę, 18 września w Katedrze odbywa się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Oazę Młodzieżową oraz młodych chętnych do dołączenia do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w piątek - rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

9. Uroczystość wczesnej i pierwszej Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 21 maja 2023 r. Rodziców Dzieci Komunijnych i wczesnokomunijnych prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w zakrystii lub na stronie internetowej parafii oraz dostarczenie jej na pierwsze spotkanie informacyjno - formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych, które odbędzie się 22 września (czwartek)  o godz. 18.45 w Kościele, a pierwsze spotkanie informacyjno - formacyjne dla rodziców dzieci, które w tym roku chcą przystąpić do wczesnej Komunii świętej - odbędzie się 22 września (czwartek) o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym.

10. Uczniów - klas 6 i 7 (rozpoczynają pierwszy etap przygotowania do Sakramentu Bierzmowania) i klas 8 – którzy, po zakończeniu etapu wstępnego formacji, w nowym roku szkolnym pragną przystąpić do  Sakramentu Bierzmowania, prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w zakrystii lub na stronie internetowej parafii oraz dostarczenie jej na pierwsze spotkanie. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 6,7 i 8 wraz z rodzicami odbędzie się 26 września (poniedziałek) - o godz. 18.00 - zgromadzimy się na Mszy Św., a następnie na spotkaniu organizacyjnym.

11. W sobotę od 17.00 - 18.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą. FZŚ zaprasza wspólnotę oraz chętnych na Dzień Skupienia w sobotę o godz. 10.00. Rozpoczęcie Mszą św.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Ludwika Smusz z ul. Tymiankowej i + Feliksa Stępień z ul. Smugowej. W poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Zygmunta Ciwis z ul. Kściuczyka 4; o godz. 11.00 – pogrzeb + Alojzego Makosz z ul. Ks. Szramka 19; we wtorek o godz. 8.45 - pogrzeb + Ewy Kawałko z ul. Żeleńskiego 91; w środę o godz. 8.45 – pogrzeb + Janiny Romańskiej z Mysłowic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

13. W nowym numerze Gościa Niedzielnego polecamy dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” - o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona. Są i inne pozycje prasy katolickiej.

14.  Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.