XXIII Niedziela Zwykła
4.09.2022 r.

Jezus objawia nam dzisiaj swój zamysł – pragnie, by podążać za nim w wolności serca. Jedynie ten, kto kocha naprawdę, potrafi wybierać drogę, którą jest mądrość krzyża. Prośmy Boga w tej Eucharystii, aby uwolnił nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań i pomógł nam całkowicie przylgnąć do Ewangelii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji - na działalność edukacyjno - wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji, w tym na utrzymanie kaplicy akademickiej (krypty katedry). Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.
Dzisiaj w naszej Katedrze dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Dzisiaj również obchodzimy DOŻYNKI KATOWICKIE. Msza św. dożynkowa o godz. 13.00 w parafii w Podlesiu.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00.

3. W piątek zapraszamy chętnych na Nocną Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 18.30 – 7.30.
Są jeszcze wolne godziny. Można się zapisać u p. Joanny – numer telefonu na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do czuwania.

4. W sobotę po Mszy św. porannej zarząd Żywego Różańca zaprasza zelatorów na spotkanie do Domu Katechetycznego. Od godz. 17.00 - 18.00 w sobotę w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą.

5. PIELGRZYMKA DZIECI PO I KOMUNII ŚW. Z RODZICAMI do Sanktuarium w Częstochowie i Leśniowie, odbędzie się w sobotę 10 września, wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele, koszt 60 zł, zapisy i bliższe informacje do środy 7 września w zakrystii, po Mszach Św.

6. Uroczystość wczesnej i I Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę 21 maja 2023 r.
Ci, którzy pragną być bierzmowani w naszej Parafii, a uczęszczają do Szkół poza Parafią, prosimy, by po Mszy św. zgłosili się do zakrystii.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Dariusza Cieślik z Tychów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

8. W nowym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I, oraz o problemach szkolnej katechezy. Dla dzieci i młodzieży jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

9. W środę, 7 września o godz. 10.00 w Przychodni REVITAL przy ul. Żeleńskiego 77 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku i dobór okularów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10.  Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli tzw. z „15”, będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.