V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 marca 2023 r.

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” – mówi Jezus do Marty kilka chwil przed wskrzeszeniem swego przyjaciela Łazarza. Także w nas Zbawiciel chce wzbudzić głęboką wiarę i udzielić nam daru nowego życia. Rozpoczynając kolejny tydzień naszych wielkopostnych zmagań, otwórzmy nasze serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią celebrujemy podczas każdej Eucharystii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej parafii, opłacenie rachunku za energię elektryczną, wodę - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Od poniedziałku do środy dzieci i młodzież z naszych szkół - przeżywają szkolne rekolekcje wielkopostne. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  3. W środę o godz. 7.00 nowenna do MBNP, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Lektorów i wszystkich, którzy chcą się zaangażować w przygotowanie świątecznej liturgii.
  4. W Czwartek (30.03.) zapraszamy na seans parafialny filmu „Dobry Łotr” - to piękny i wartościowy film fabularny, który w okresie Wielkiego Postu warto obejrzeć… prowokuje on do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko na temat wiary, ale też natury człowieka (bliższe informacje o filmie na plakatach, stronie internetowej i Facebooku). Seans o godz. 18.30 w kinie Helios w Galerii Libero, na ul. Kościuszki 229. Cena biletu – 15 zł, zapisy do poniedziałku       w zakrystii. Dojazd we własnym zakresie.
  5. W piątek o godz. 17.15 odprawiamy Drogę Krzyżową, polecając Bogu dusze naszych zmarłych (od godz. 17.00 czytanie wypominek). Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać do skarbonki umieszczonej przy stoliku z prasą lub w zakrystii. Wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
    Msza św. wieczorna w piątek w int. zmarłych w miesiącu marcu i zmarłych zalecanych przy Dr.Krz.
  6. Również w piątek (31.03.) odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Katowic. Rozpoczęcie o godz. 19.00  - przy krzyżu obok kopalni „Wujek”, a zakończenie w Katedrze.
  7. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca (1.04.) - o godz. 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o godz. 7.30 Msza św. – wynagradzająca, ku czci Niepokalanego Serca Maryi od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla Jubilatów z miesiąca kwietnia, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. Przedświąteczne odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian również w sobotę (1.04.) od godz. 7.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii do czwartku. Od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą św.
  8. W przyszła niedzielę (2.04.) Niedziela Palmowa. Od tej niedzieli będzie już odprawiana Msza św.
    o godz. 6.30. Na każdej Mszy św. poświęcimy palmy, a uroczyste poświęcenie palm o godz. 11.00 - gromadzimy się przed kościołem, następnie procesja z palmami dokoła kościoła i Msza św.
  9. Caritas w Polsce kontynuuje pomoc dla Ukrainy w formie „Paczki dla Ukrainy”. Od poniedziałku w kościele przygotowane są kosze, do których można składać produkty, z których zostaną przygotowane paczki. Lista produktów dostępna jest na stronie katowickiego Caritas i na stronie parafialnej, a także w naszych gablotkach.
  10. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” - między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. Jest nowy numer „GOŚĆ EXTRA” poświęcony relikwiom Męki Pańskiej oraz świąteczny numer „Trinitas-u”. Polecamy i inne pozycje prasy religijnej. Przy wyjściu z kościoła u Pań z Zespołu Charytatywnego można nabyć „Paschaliki Wielkanocne -  Caritas” w cenie 9,- zł. - jako dzieło pomocy biednym dzieciom.
  11. Dziękujemy Wam za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na naszą parafię. Wszystkim składamy Bóg zapłać za pomoc.
  12. Młodzież Oazowa w głównym wejściu kościoła rozprowadza palmy - to cegiełka na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych Ruchu Światło - Życie.
  13. W środę o godz. 11.30 odbędzie się pogrzeb śp. + Jana Ożóg z Tychów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
  14. Przypominamy, że na środku rozdzielana jest Komunia Święta do ust, przy bocznych ołtarzach - na rękę.
    OGŁOSZENIA INNE
  15. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę w dniach 9 - 10 - 11 maj 2023 (wtorek - czwartek) na trasie Licheń - Warszawa. Koszt 400,- zł. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu:  668-441-207.
  16. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z Kostuchny do Medjugorie. Termin: od 12 - 19 sierpnia 2023 r. Koszt 600,- zł + 200 euro. Ulotki programu pielgrzymki w zakrystii. Zaliczka w kwocie połowy ceny. Zapisy  w zakrystii lub u Ks. Grzegorza.