3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
23 kwietnia 2023 r.

W dzisiejszej Ewangelii Zmartwychwstały Chrystus zbliża się do swoich zrezygnowanych uczniów idących do Emaus. Spotkanie w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma i uzdalnia ich do rozpoznania obecności Pana w znaku łamanego chleba. Prosimy o progu tej Mszy św. o dar słuchania słów Chrystusa i umiejętność wprowadzenia ich w życie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli „15. dnia miesiąca” przeznaczona jest na całoroczne sprzątanie kościoła –Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny - zachęcamy do lektury Pisma Świętego. Także dziś odbywa się wielkanocne spotkanie rodzin – Emaus Domowego Kościoła.

2. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. – głównego patrona Polski.

3. We wtorek (25.04.) przypada święto świętego Marka, Ewangelisty. Po Mszy św. porannej udamy się do krzyża misyjnego z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

4. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu kwietniu.

6. W sobotę (29.04.) obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
Od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy dzień modlitwy o powołania. O godz. 9.30 Msza św. w 83 r. śmierci błog. O. Stanisława Kubisty, z prośbą o kanonizację. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii Ukraiński zespół „TaRuta". Po Mszach św. będą rozprowadzali swoje nagrania płytowe, z których całkowity dochód przekażą na pomoc dzieciom w sierocińcu w Tarnopolu (Ukraina). Można również przynieść dla nich dary materialne, które przekażą dzieciom z sierocińca: słodycze, artykuły spożywcze, przybory szkolne, pieluchy i artykuły chemiczne.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Helenę Loska z ul. Żeleńskiego, + Janusza Pędrackiego z ul. Łopianowej, + Krzysztofa Sołtysik z ul. Radockiego, + Józefa Fronczek z Katowic. W poniedziałek o godz. 8.45 odbędzie się pogrzeb + Krzysztofa Jączyk z Czeladzi.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym  „Gościu Niedzielnym”  -  znane osoby
z mediów dzielą się świadectwem obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu. Polecamy także ”Małego Gościa Niedzielnego” i inne pozycje prasy religijnej.

10. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. Osoby zapisane na majową pielgrzymkę Licheń - Warszawa proszone są o wpłatę 400,- zł. w zakrystii lub pod numerem kontaktowym.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z Kostuchny do Medjugorie. Termin: od 12 - 19 sierpnia 2023 r. Koszt 600,- zł + 200 euro. Ulotki w zakrystii. Zapisy do 15 maja br. Osoby zapisane proszone są o wpłatę zaliczki.

13. Przypominamy, że na środku rozdzielana jest Komunia Święta do ust, przy bocznych ołtarzach - na rękę.