4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA
30 kwietnia 2023 r.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus przedstawia się jako Dobry Pasterz, który woła swoje owce po imieniu, staje na ich czele i prowadzi po drogach czasu do życia wiecznego. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy umocnić nasz wybór kroczenia za Chrystusem, ponieważ wierzymy, że tylko w Nim jest nasze ocalenie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚSD - Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ukraiński zespół „CZEREMSZYNA". Po Mszach św. będą rozprowadzali swoje nagrania płytowe. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłym tygodniu, można również przekazać dary materialne, które przekażą dzieciom z Domu Dziecka.: słodycze, artykuły spożywcze, przybory szkolne, pieluchy i artykuły chemiczne.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Józefa, Rzemieślnika - dzień modlitw za bezrobotnych. Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna. W tym dniu rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwach majowych, w tygodniu
o godz. 17.30 (z wyjątkiem czwartku - nabożeństwo po Mszy Św. o 17.00), a w niedzielę o 16.30. Na nabożeństwach majowych w poniedziałek dzieci otrzymają planszę – grotę lurdzką, a każdego kolejnego dnia obrazki przedstawiające świętych i błogosławionych, którzy szczególną czcią  otaczali Matkę Bożą, polecali się Jej opiece i prosili Ją o pomoc w potrzebach (na obrazkach umieszczone są kody QR, które pomogą lepiej poznać postacie świętych).

3. W środę (3.05.) obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 9.30 w int. Ojczyzny oraz ku czci św. Floriana w int. członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostuchnie i ich rodzin. Po Mszy św., zgodnie z tradycją, w procesji udamy się pod Pomnik Powstańców z Kostuchny – w 102. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Tam będzie Apel Poległych i oddanie czci Powstańcom przez złożenie kwiatów. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz poczty sztandarowe, by modlić się za naszą Ojczyznę.

4. Przed nami  PIERWSZE  DNI  MIESIĄCA:
- w pierwszy Czwartek - o 7.30 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów, o nowe powołania, w int. służby liturgicznej oraz osób konsekrowanych i ich rodziców. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań.  Msza św. wieczorna o godz. 17.00, po niej Nabożeństwo majowe.
- w pierwszy Piątek - o 7.30 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. nabożeństwo. Msza św. o godz. 18.00 sprawowana będzie w int. dzieci po wczesnej i pierwszej Komunii św., które odprawiają 9 pierwszych piątków miesiąca. Na tę Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież po bierzmowaniu. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00. Kolekta pierwszopiątkowa ma charakter charytatywny i jest przeznaczona na pomoc biednym i potrzebującym.
- w pierwszą Sobotę - o 6.40 medytacja, o 7.00 różaniec, o 7.30 Msza św. wynagradzająca ku czci Niepokalanego Serca Maryi - od Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla Jubilatów z miesiąca maja, a po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. Również w sobotę od godz. 7.00 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian – chorych prosimy zgłaszać do czwartku w zakrystii lub w kancelarii. Od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą.

5. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Krzysztofa Jączyk z Czeladzi i + Zygmunta Gierlotkę z ul. Szarych Szeregów.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”  m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji. Jest nowy majowy numer naszej parafialnej gazetki – Trinitasu. Polecamy także inne pozycje prasy katolickiej.

7. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za kolektę z ubiegłej niedzieli na sprzątanie naszego kościoła i ofiary na konto parafialne na ten cel. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji (sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii). Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z Kostuchny do Medjugorie. Termin: od 12 - 19 sierpnia 2023 r. Koszt 600,- zł + 200 euro. Ulotki w zakrystii. Zapisy do 15 maja br. Osoby zapisane proszone są o wpłatę zaliczki.

9. Przypominamy, że na środku rozdzielana jest Komunia Święta do ust, przy bocznych ołtarzach - na rękę.