XV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 lipca 2023 r.

Przypowieść o siewcy, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, zwraca naszą uwagę na moc życia obecną w słowie Bożym. Ziarno pada na różną glebę i wydaje owoc jedynie tam, gdzie znajdzie dobre warunki wzrostu. Na początku tej Eucharystii prośmy Boga, aby uzdalniał nas do słuchania Jego słowa, aby nasze życie przyniosło jak najobfitszy plon.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje naszej parafii (nowy konfesjonał dla słabo słyszących i zakup nowoczesnego elektronicznego systemu ewidencji grobów na cmentarzu) – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  2. We wtorek (18.07.) obchodzić będziemy 67 rocznicę katastrofy górniczej na kopalni „Boże Dary”. Msza św. w intencji tragicznie zmarłych górników o godz. 7.30. Zapraszamy do modlitwy.
  3. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca - o godz. 7.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 - Koronka w kościele, a Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia.
  5. W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej, a w ciągu tygodnia spowiedź św. - pół godziny przed każdą Mszą św.
  6. Wspominając św. Krzysztofa - patrona kierowców - w przyszłą niedzielę (23.07.) po Mszach św. będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Przez dar materialny będziemy mogli włączyć się w akcję „1 grosz za kilometr bezpiecznej jazdy” wspierającą zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Również w tą niedzielę będziemy obchodzić III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowione przez papieża Franciszka.
  7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.  Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego, zastanawiamy się także nad przyczynami i konsekwencjach niedawnych zamieszek we Francji. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.
  8. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Kalwarię Piekarską. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Jerzego Jarosz z ul. Warsztatowej, + Piotra Żernik z ul. Żeleńskiego i + Barbarę Jendrysik z ul. Sołtysiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...