XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lipca  2023 r.

W imię Jezusa Chrystusa gromadzimy się dziś wokół Jego Ołtarza. Przychodzimy z naszymi prośbami i sprawami, które są ważne dla naszego życia. Tak wiele otrzymujemy od Niego każdego dnia, za co winniśmy mu nieustannie dziękować. Jest też wiele spraw, które nas przerastają i sami nie radzimy sobie z nimi. Szukamy pomocy z Nieba.
Dziś w szczególny sposób prosimy za wstawiennictwem św. Krzysztofa o Boże błogosławieństwo i opiekę w czasie naszych podróży. Potrzeba nam Bożej łaski i opieki, abyśmy mądrze i roztropnie potrafili korzystać z naszych pojazdów i zawsze bezpiecznie docierać do celu naszej podróży.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Kalwarię Piekarską – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj rozpoczynamy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom, wszystkim użytkownikom dróg oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Przy poświęceniu przez dar materialny zachęcamy, by włączyć się w akcję „1 grosz za kilometr bezpiecznej jazdy” wspierającą zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
    Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.
  2. We wtorek - 25 lipca - urodziny i imieniny obchodzi nasz Ks. Proboszcz Krzysztof Szota, zapraszamy do modlitwy w Jego intencji na Mszach św.:
    • we wtorek - o godz. 7.30 (Msza św. od Żywego Różańca) - po Mszy św. Ksiądz Proboszcz zaprasza na urodzinową kawę i kołocz do Domu Katechetycznego
    • w niedzielę - 30 lipca - o godz. 9.30 (Msza św. od Parafian).
  3. W środę wspomnienie Św. Joachima i Anny – rodziców NMP, o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 7.30 Msza św. ku czci św. Anny w int. imienniczek i za babcie oraz za Joachimów i dziadków. W czwartek o godz. 7.30 Msza św. za zmarłe Anny, Joachimów, babcie i dziadków.
  4. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi świętej, a w ciągu tygodnia spowiedź św. - pół godziny przed każdą Mszą św.
  5. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.  W najnowszym „Gościu Niedzielnym” o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie, a także o tym jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.
  6. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Helenę Żogała z ul. Krupińskiego.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...