ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
6 sierpnia 2023 r.

Liturgia Kościoła stawia nam przed oczy wydarzenie przemienienia Chrystusa na górze Tabor. Towarzyszący Mu Apostołowie mogli przez kilka chwil oglądać prawdziwą chwałę Boga, do której każdy z nas jest zaproszony. Ilekroć sprawujemy liturgię, oddajemy cześć Bogu i stajemy przed Jego obliczem. Dziękujmy Mu za tę łaskę i prośmy, abyśmy zawsze chcieli przebywać w Jego obecności.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  2. Trwa sierpień - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Przy ołtarzu świętej Barbary wyłożona jest parafialna Księga Trzeźwości, gdzie można wpisywać zobowiązania abstynenckie.
  3. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek zapraszamy na Nocną Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 18.30 – 7.30. Są jeszcze wolne godziny. Zachęcamy do czuwania. Można się zapisać u p. Joanny – numer telefonu na tablicy ogłoszeń.
  5. W sobotę 12. dzień miesiąca – po Mszy św. o godz.7.30 - Nabożeństwo do błog. o. Stanisława Kubisty. Od godz. 17.00 - 18.00 w sobotę jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  6. W przyszłą niedzielę (13. dzień miesiąca) - wszystkich serdecznie zapraszamy na WIECZÓR FATIMSKI - rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 17.00 ku czci M. B. Fatimskiej w int.  wszystkich żyjących i zmarłych fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, po niej różaniec fatimski, procesja światła i zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
  7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.  W najnowszym „Gościu Niedzielnym” o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, o tym, jak social media zmieniają mózgi nastolatków. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.
  8. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę 15. dnia miesiąca przeznaczona będzie na inwestycje naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śląskich - 20 sierpnia - niedziela. Zbiórka pieszych pielgrzymów o godz. 1.00 przed naszym kościołem. Planowane wejście na wzgórze Piekarskie około godz. 9.00 - 9.30. Powrót autokarem po Nieszporach. Koszt 50 zł. Zapisy do 6. sierpnia przyjmuje Joanna – tel. 694 638 935.
    Nasz Dekanat organizuje dla kobiet i dziewcząt przejazd autokarem do Piekar Śląskich. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej do 15 sierpnia br. Koszt przejazdu 35,- zł. Wyjazd z parkingu przed naszym kościołem o godz. 6.30, o godz. 6.45 z Parafii Matki Bożej Fatimskiej, o godz. 7.00 z Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Piotrowicach. Powrót po zakończonych Nieszporach.
  10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Annę Pająk z ul. Szarych Szeregów. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...