XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 sierpnia 2023 r.

Gromadzimy się na Eucharystii, aby słuchać słowa Bożego i karmić się Ciałem Chrystusa. Przynosimy na tę modlitwę wydarzenia ostatnich dni oraz sprawy, które nosimy w sercu, prosząc w intencji naszych bliskich. Dziękujmy Bogu za możliwość spotykania się z Nim i prośmy, aby umocnił naszą wiarę i pomógł nam wyznawać ją każdego dnia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a Mszą Św. o godz. 17.00 ku czci M.B. Fatimskiej w int. wszystkich żyjących i zmarłych fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, rozpoczniemy WIECZÓR FATIMSKI, po niej różaniec fatimski, procesja światła i zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
  2. Trwa sierpień́ - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Przy ołtarzu świętej Barbary wyłożona jest parafialna Księga Trzeźwości, gdzie można wpisywać zobowiązania abstynenckie.
  3. We wtorek - 15 sierpnia - obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła i kwiaty.  O godz. 16.30 Adoracja Najśw. Sakramentu.
  4. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Jacka – głównego patrona naszej archidiecezji, o godz. 7.30 Msza św. w int. Ks. Proboszcza Leopolda Wolffa w 47 r. śmierci.
  6. W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca - o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia  Bożego, o godz. 15.00 - Koronka w kościele, a Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia.
  7. W sobotę od godz. 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź św. w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. z liturgią chrztu św. i w intencji dzieci rocznych. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych - w sobotę o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Także w przyszłą niedziele (20.08.) odbędzie się PIELGRZYMKA KOBIET DO PIEKAR ŚLĄSKICH.
    • Zbiórka pieszych pielgrzymów o godz. 1.00 przed naszym kościołem. Planowane wejście na wzgórze Piekarskie około godz. 9.00 - 9.30. Powrót autokarem po Nieszporach.
    • Przejazd autokarem na pielgrzymkę dla zapisanych kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, z parkingu przed naszym kościołem o godz. 6.30. Powrót po zakończonych Nieszporach.
  9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim podsumowanie Światowych Dni Młodzieży. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.
  10. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę i Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeznaczona będzie na bieżące funkcjonowanie naszej parafii (opłacenie rachunków za energię elektryczną, wodę). Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.