Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
17 lipca 2022 r.

„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało, albo tylko jednego”. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii kierują naszą uwagę na pytanie dotyczące tego, co w życiu jest naprawdę istotne. Aktywizm, któremu często ulegamy, skutkuje rozproszeniem życia, natomiast uległość wobec Słowa Pana wprowadza harmonię i pokój. Dzisiejsza Eucharystia to kolejna okazja, aby pośród codziennego zabiegania zatrzymać się przy Jezusie i wsłuchać się w Jego słowa. Tylko On daje trwałą pociechę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli po 15. dniu miesiąca przeznaczona jest na inwestycje naszej parafii (konieczną wymianę piecy gazowych do ogrzewania Kościoła i Domu katechetycznego) – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Z ŻYCIA PARAFII

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W poniedziałek obchodzić będziemy 66 rocznicę katastrofy górniczej na kopalni „Boże Dary”. Msza św. w intencji tragicznie zmarłych górników o godz. 7.30, po niej zapalenie zniczy na cmentarzu i dalsze obchody i poświęcenie Izby Pamięci w byłej kopalni „Boże Dary” – bliższe informacje na plakatach. Zapraszamy do modlitwy i udziału w obchodach.
Wyjazd pielgrzymów Żywego Różańca do Łagiewnik o godz. 7.00 z parkingu.

3. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. w int. tragicznie zmarłych Ks. Michała Kałuży i Ks. Piotra Kornasa w 38 r. śmierci – zapraszamy do modlitwy. Od godz. 17.00 w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej, a w ciągu tygodnia spowiedź św. - pół godziny przed każdą Mszą św.
 
5. 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Również 25 lipca urodziny i imieniny obchodzi nasz Ks. Proboszcz Krzysztof Szota, zapraszamy do modlitwy w jego intencji na Mszy św. w niedzielę o godz. 9.30, a w poniedziałek o godz. 18.00. Również w niedzielę będziemy obchodzić II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowione przez papieża Franciszka.

6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00. Polecamy i inne pozycje prasy katolickiej.

7. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Kryptę naszej Katedry. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Janusza Kozaczkę z Panewnik i + Bożenę Hetmańską z Tychów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...