ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
8 stycznia 2023 r.

Dzisiejsze święto jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie, w czasie którego Bóg Ojciec     objawił ludzkości, kim jest Jezus z Nazaretu. Zgromadziliśmy się, żeby wyznać, iż Jezus jest umiłowanym Synem Boga i prawdziwym Barankiem, który gładzi grzechy świata.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji - na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, między innymi radio eM. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.
    Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie – śpiewać i grać będą małżonkowie Agnieszka i Błażej z dziećmi.
    Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły.

2. Od poniedziałku do piątku w związku z odwiedzinami duszpasterskimi - kolędą - nie będzie Mszy św. wieczornych.

Plan kolędy na najbliższe dni:
    (kolędę rozpoczynamy w tygodniu - o godz.16.00, w soboty i niedziele - o godz. 14.00):

w poniedziałek (09.01.)
    I. - ul. Krupińskiego (od pierwszego numeru)
    II. - ul. Hierowskiego (od pierwszego numeru)
    III. - ul. Zabłockiego nr 1 - 15

we wtorek kolęda (10.01.)
    I. - ul. Zabłockiego nr 20a, 20b, 22, 24, 24a
    II. - ul. Zabłockiego - MODERNA I: nr 23f - 23, 21e - 21; MODERNA II: nr 27a - 27, 25e - 25; MODERNA III: nr  29, 29a, 29b
    III. - ul. Musioła (od pierwszego numeru), ul. Surówki (od nr 20)

w środę (11.01.)
    I. - ul. Łopianowa (od nr ostatniego)
    II. - ul. Skoczylasa, Wieniawskiego i Adamczyka
    III. - ul. Boznańskiej i  Witkiewicza (od ostatnich numerów)

w czwartek (12.01.)
    I. - ul. Czyżewskiego i Sędzimira
    II. - ul. Wantuły - Osiedle Kameralna nr  21, 21a, 25, 25a, 29, 29a - f, ul. Smugowa - Osiedle nr 37 - 37e, 39g - 39
    III. - ul. Smugowa nr 5 - 35e

w piątek (13.01.)
    I. - ul. Smugowa nr 66 - 40, ul. Pankiewicza
    II. - ul. Armii Krajowej - Osiedle nr 295 - 281
    III. - ul. Armii Krajowej nr 309 - 361 f, ul. Sezamkowa nr 38 i 40

w sobotę (14.01.)
    I. - ul. Armii Krajowej nr 356 - 316 i nr 298 - 270
    II. - ul. Armii Krajowej nr 300 - 310 (od ostatniego  mieszkania)
    III. - ul. Truskawkowa (od pierwszego numeru), ul. Żurawinowa

w niedzielę (15.01.)
    I. - ul. Rozmarynu i Hiacyntów
    II. - ul. Sasanek, Przebiśniegów i Zachodnia
    III. - ul. Warsztatowa (od pierwszego numeru),

Kolęda dodatkowa – dla osób, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie - odbędzie się w niedzielę 29 stycznia – zapisy w kancelarii lub zakrystii.

3. We wtorek po Mszy św. rannej FZŚ zaprasza na adorację Dzieciątka Jezus - wspólnotę oraz sympatyków, po adoracji spotkanie w Domu katechetycznym.

4. W środę Nowenna do MBNP o godz. 7.00. W czwartek przed Mszą św. adoracja i nabożeństwo do błog. O. Stanisława Kubisty.

5. W piątek (2. piątek miesiąca) – zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00. Są jeszcze wolne godziny adoracji od godz. 2.00 do 7.00 – nr telefonu na tablicy ogłoszeń.

6. W sobotę od 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. z liturgią chrztu św. i w int. rocznych dzieci. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w Domu katechetycznym.
    O godz. 16.00 w przyszłą niedzielę zapraszamy na rodzinne kolędowanie z Chórem „Słowiczek”.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Danutę Sosnowską z Katowic, + Jadwigę Macińską z ul. Kściuczyka i + Marka Samojłowicz z Piotrowic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Od 1 stycznia 2023 roku zmienia się cena prasy katolickiej: Gość Niedzielny - 10,00 zł, Mały Gość Niedzielny - dla dzieci - 7,00 zł.

10. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii, ofiary składane na kolędzie. Kolekta przyszłej niedzieli „15” dnia miesiąca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii: spłatę rachunku za wymianę piecy do ogrzewania kościoła i Domu katechetycznego i opłacenie rachunku za ogrzewanie.