VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
14 maja 2023 r.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapowiada swoim uczniom przyjście Ducha Świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi, prowadząc do poznania prawdy. U progu tej Eucharystii otwórzmy nasze serca na przemieniające działanie Bożego Ducha, abyśmy poddani Jego prowadzeniu przyczyniali się do budowania Królestwa Bożego na ziemi.

Kolekta dzisiejszej niedzieli - 15. dnia miesiąca - przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszego kościoła (spłatę ostatniej raty za piece gazowe do ogrzewania kościoła i domu katechetycznego).
Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo majowe. Nabożeństwo majowe w tygodniu w czwartek, piątek i sobotę o 17.30 w kościele (w poniedziałek, wtorek i środę Nabożeństwo majowe przy krzyżach).

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Spotykamy się przy przydrożnych Krzyżach:
- w poniedziałek – godz. 17.15 - w dzielnicy Boże Dary - przy kapliczce w lesie,
- we wtorek – godz. 17.15 - przy Krzyżu w dzielnicy Górka - na skrzyżowaniu ulic Szarych Szeregów i Zabłockiego,
- w środę – godz. 17.15 - przy Krzyżu w dzielnicy Górka - na skrzyżowaniu ulic Migdałowców i Armii Krajowej,
Przy Krzyżu modlimy się o dobre urodzaje, o Błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie i każdej ludzkiej pracy. Pamiętać chcemy o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód. Do udziału zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych.

3. W środę o godz. 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek Grupa Biblijna zaprasza wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym na spotkanie o godz. 18.15 do Domu katechetycznego.

5. W tym tygodniu przypada 3. piątek miesiąca - o godz. 7.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; o godz. 15.00 - Koronka w kościele, a Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 rozpoczniemy Wieczór Miłosierdzia. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W piątek urodziny obchodzi ks. abp Wiktor Skworc - pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

6. W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. W ciągu tygodnia spowiedź św. - pół godziny przed każdą Mszą św.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (w katowickiej katedrze Msza św. w intencji małżonków przeżywających jubileusze sakramentu małżeństwa - rozpoczęcie Metropolitalnego Święta Rodziny); w naszej parafii Uroczystość Pierwszej i Wczesnej Komunii św. na Mszach św. o godzinie 9.30, 11.00 i 12.30. Na Mszy św. o godz. 11.00 do Pierwszej Komunii św. przystąpią uczniowie SP nr 29, o godz. 12.30 - uczniowie SP nr 38, a o godz. 9.30 - odbędzie się Wczesna Komunia Św.
Próby przed Uroczystością Pierwszej Komunii Św.:
•  Dzieci ze SP nr 38 - w poniedziałek i środę - o godz. 18.45
•  Dzieci ze SP nr 29 - we wtorek - o godz. 18.45 i w czwartek - o 18.15
•  Spowiedź przed Pierwszą Komunią św. - w sobotę - o godz. 9.30.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Stefana Stelmach z ul. Smugowej, + Kacpra Jankowskiego z ul. Kściuczyka i + Teresę Kurcius z ul. Smugowej. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb + Ks. Infułata Stanisława ŚWIERCZYŃSKIEGO: o godz. 9.30 - różaniec w kościele, o godz. 10.00 - Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ....

9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym, że Kościół marzeń już istnieje;  o pokucie, która decyduje o losach świata,... Polecamy też inne pozycje prasy katolickiej.

10. Dziękujemy Wam za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. W niedzielę 28 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarem na pielgrzymkę - zapisy w zakrystii, koszt przejazdu 35,- zł.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową z Kostuchny do Medjugorie. Termin: od 12 - 19 sierpnia 2023 r. Koszt 600,- zł + 200 euro. Ulotki w zakrystii. Zapisy do 15 maja br. Osoby zapisane proszone są o wpłatę zaliczki.

13. Parafia Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w Piotrowicach organizuje pielgrzymkę na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w dniach 3-4 czerwca 2023 r. Koszt 140,- zł. zawiera przejazd, pakiet pielgrzyma i ubezpieczenie. Więcej informacji na plakacie, zapisy poprzez formularz internetowy - link do zapisów w postaci kodu QR dostępny na plakacie. Zapraszamy!