Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

II NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2023 r.

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”. Słowo Jana Chrzciciela jest stanowcze i wskazuje na konieczność nawrócenia. Prorok zapowiada przyjście Chrystusa, które jest pewne, nieznany jest jedynie jego czas. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, z radością dążyli do spotkania z przychodzącym Bogiem.
Kolekta dzisiejszej niedzieli 15. dnia miesiąca jest przeznaczona na elektroniczny system ewidencji grobów na cmentarzu i ogrzewanie kościoła i Domu katechetycznego – Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 

Z ŻYCIA PARAFII

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła Panie z Zespołu Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy na tegoroczne roraty. (dzieci zapraszamy  z lampionami, a młodzież i dorosłych prosimy o przyniesienie świec). Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00. W bocznej kaplicy znajduje się dekoracja - SERCE  PEŁNE  DOBRA - tam można składać dary dla dzieci uczęszczających na roraty.
 3. Trwają - Duszpasterskie odwiedziny rodzin – Kolęda (rozpoczęcie o godz. 14.00):
  w sobotę (16.12.) - ul. Szałwiowa /od ostatniego numeru/                       
  w przyszłą niedzielę (17.12.) - na ul Sezamkowej dwie kolędy wg. wypisanych numerów
  I. - ul. Sezamkowa nr 1 - 5, 7 - 7b, 5a, 11a - h, 9b, 15a, 15, 9c, 17e - a, 9f, 21, 25a, 31a, 35a
  II. - ul. Sezamkowa nr 4 - 8, 9, 12, 13 - 13g, 14, 16, 18 - 18c, 20 - 32, 30b, 32d - b, 34a, 32a, 36.
 4. We wtorek  po Mszy św. porannej Nabożeństwo do błog. O. Stanisława Kubisty. W środę o godz. 7.00 - Nowenna do MBNP. 
 5. W środę (13.12.) po Mszy św. porannej zapraszamy mężczyzn do pomocy przy budowie stajenki.
 6. W piątek (3. piątek miesiąca) o godz. 7.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia, a Wieczór Miłosierdzia rozpoczniemy Mszą św. roratnią o godz. 18.00; po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zawierzenie siebie i naszej parafii Bożemu Miłosierdziu. 
 7. Chorych i osłabionych wiekiem parafian odwiedzimy w miesiącu grudniu przed Świętami - w najbliższą sobotę 16 grudnia (sobota) – chorych prosimy zgłaszać do środy w kancelarii lub zakrystii. W sobotę od 17.00 - 18.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź w ciągu tygodnia - pół godziny przed każdą Msza Świętą. 
 8. Przy wyjściu z kościoła w drzwiach głównych Panie z Zespołu Charytatywnego sprzedają świece CARITAS - wigilijne dzieło pomocy dla potrzebujących. Duża świeca - 17 zł., mała świeca - 11 zł. Można także nabyć opłatki (duże i małe). Ofiary składane przy zakupie świec i opłatków przeznaczone są na cele charytatywne.
 9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: + Krystynę Sokulską z Pl. Filaka, + Annę Beczała z ul. Żeleńskiego i + Zbigniewa Wagner z ul. Zachodniej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 10. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Wspólnota Dzieci Maryi przeprowadzi kiermasz ciasteczek i ozdób świątecznych - to cegiełka na dofinansowanie letnich rekolekcji Ruchu Dzieci Maryi.
 11. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, a w nim rozmowa – z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. Są do nabycia także inne pozycje prasy katolickiej. Jest nowy grudniowy numer miesięcznika „Staś” dla dzieci.
 12. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na naszą parafie – na zapłacenie bieżących rachunków i na dekorację bożonarodzeniową kościoła.